Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chátrající zámek v Jincích marně čeká na rekonstrukci

Jince - Chátrající zámek v Jincích na Příbramsku dlouhá léta marně čeká na investora, který by ho zrekonstruoval. Soukromý vlastník památkově chráněný objekt nabízí k prodeji. Občas někdo projeví zájem, většinou ale zůstane jen u prohlídky. Obyvatele městyse špatný stav budovy trápí.

Realitní makléř Josef Pintner ČTK řekl, že zámek prodává asi 20 let. "Dvakrát až čtyřikrát za rok to někomu ukazujeme, ale nikdy z toho v podstatě nic nebylo," uvedl.

K tomu, aby se pozdně barokní zámek podařilo obnovit, musí podle Pintnera vzniknout dobrý projekt na využití. Zájemce odrazují mimo jiné vysoké stropy v interiérech a s tím spojené značné náklady na provoz. O areál se v minulosti zajímala i armáda, nakonec z toho ale sešlo.

Starosta Josef Hála (KSČM) by uvítal, kdyby zámek, ležící u hlavní silnice mezi Berounem a Příbramí, našel nové uplatnění. "Naproti je škola, kde je všechno upravené, dělá nám to ostudu," řekl ČTK.

Městys podle Hály na odkoupení areálu a zejména náročnou rekonstrukci nemá prostředky. "Je to škoda, kolem jsou i krásné pozemky, kde by se dalo dělat plno věcí," dodal starosta.

Zámek byl postaven v první polovině 18. století na místě dřevěné tvrze. Časem byl přebudován na pivovar, který fungoval až do 60. let 20. století. Od té doby je areál opuštěný.
Autor: ČTK, 10.01.18 10:55
Návštěvnost: 491 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.