Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hranice architektury : Lidé bez domova a veřejný prostor

V úterý 16. ledna se uskuteční první veřejná diskuze cyklu Hranice architektury. První večer bude na téma Lidé bez domova a veřejný prostor.

Termín: 16. ledna 2018
Začátek diskuze: 19:30 
hodin
Místo konání:
Skautský institut, Staroměstské nám. 1/4, Staré Město
Hosté: Ing. arch. Akad. arch. Jiří Klokočka, PhDr. Pavel Pěnkava

Pořadatel: Architekti bez hranic, z. s.
Vstupné: zdarma


Cyklus veřejných diskuzí Hranice architektury, které pořádá organizace Architekti bez hranic, se týká přesahu architektury do běžného života.

První diskuze se uskuteční 16. ledna 2018 od 19:30 hodin ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí a nese název Lidé bez domova a veřejný prostor.
Pozvání přijali sociální kurátor Pavel Pěnkava a architekt a urbanista Jiří Klokočka.
Diskusní večer je otevřen odborné i laické veřejnosti. Zván je každý, kdo se zajímá o prostředí, ve kterém žije a chce se zapojit do jeho kultivování. Během večera bude prostor pro otázky
 publika.

Témata diskuze budou:
1) Společnost a její postoj k lidem bez domova
2
) Sociální perspektivy na akademické půdě

3) Vliv legislativy na lidi bez domova a veřejný prostor


PhDr. Pavel Pěnkava
vystudoval obor sociální patologie a prevence a v navazujícím studiu sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové. Působí jako sociální kurátor a vedoucí oddělení sociální prevence Prahy 1. Pracoval v poradně pro osoby bez přístřeší Centra sociálních služeb Praha. Od roku 2006 je předsedou sekce sociálních kurátorů při Společnosti sociálních pracovníků ČR. Spolupracuje s českými i mezinárodními organizacemi, které se zabývají problematikou bezdomovectví. PhDr. Pavel Pěnkava vyučuje na katedře sociální práce Filosofické fakulty UK.

Ing. arch. Akad. arch. Jiří Klokočka vystudoval architekturu na pražské ČVUT a Akademii výtvarných umění. Od roku 1980 žije a pracuje v Belgii, kde působil jako hlavní architekt urbanistického ateliéru města Kortrijk. V současné době je členem urbanistických komisí několika měst a obcí v Belgii a externě spolupracuje s Kanceláří architekta města Brna. Ing. arch. Akad. arch. Jiří Klokočka vyučuje na liberecké FA TUL a pražské FA ČVUT, kde vede vlastní ateliér na Ústavu urbanismu.

Architekti bez hranic
je nezisková organizace, která sdružuje architekty a designéry se zájmem o veřejný prostor. Cílem organizace je iniciovat a spolupodílet se na projektech pro znevýhodněné lidi, kultivování veřejného prostoru a posilování mezilidských vztahů. Architekti bez hranic stojí mimo jiné za realizací Orientačního systému v podchodech pod Hlávkovým mostem nebo iniciativou Veřejné šatní skříně v Praze.

Více informací >
Zdroj: Ing. arch. Karolína Kripnerová, Architekti bez hranic, z.s.
Vložil: Tisková zpráva, 09.01.18 21:50
Návštěvnost: 247 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.