Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary začaly opravovat Goethovu vyhlídku nad městem

Karlovy Vary - Karlovy Vary začaly rekonstruovat Goethovu vyhlídku. Obnova rozhledny nad městem přijde na 40,4 milionu korun a hotová má být na podzim, informovala dnes ČTK mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

"Provádíme kompletní rekonstrukci kulturní památky. Cílem je navrátit objektu historický ráz. Rekonstrukcí projde celá vyhlídka od suterénu po střechu, stavba bude napojena na nové přípojky vody a kanalizace," uvedla mluvčí.

Objekt rozhledny, postavené v letech 1888 až 1889 podle projektu významných vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera musí být kompletně odizolován, budou se budovat odvětrávací podlahy, renovací projde cihlová fasáda, uvnitř vzniknou multifunkční prostory. Přístavba postavená v pozdější době bude odstraněna, asfalt v okolí nahradí kamenná dlažba. V okolí se počítá s instalací drobného mobiliáře, jako jsou lavičky nebo stojany na kola.

"Momentálně se provádí bourací práce zejména uvnitř objektu, pracuje se na izolacích a vnitřních instalacích,"
dodala Kyselá.

Celkové náklady na rekonstrukci by měly z velké část pokrýt dotace z Integrovaného plánu rozvoje území na obnovu hmotného kulturního dědictví a historických objektů. Žádost o dotaci již město podalo, získat by pak mělo 85 procent z fondů Evropské unie a pět procent ze státního rozpočtu.
Autor: ČTK, 05.01.18 15:45
Návštěvnost: 544 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.