Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražský magistrát dá 171,5 milionu korun na byty městských částí

Praha - Pražský magistrát schválil dotace sedmi projektů městských částí, zaměřených na budování nových bytů pro dostupné bydlení. Peníze jdou ze zvláštního fondu, zatím jde o 171,5 milionu korun. ČTK to dnes sdělil radní pro zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO). Kromě toho Praha hodlá z fondu, kde jsou nyní více než tři miliardy korun, financovat budování vlastních bytových domů.

Radnice chtějí nově získané byty nejčastěji nabídnout seniorům či lidem v tíživé životní situaci. "Jde zatím o 118 bytů, což rozhodně není číslo konečné. Proces rekonstrukcí je v běhu, některé byty jsou již úspěšně předány a obývány," řekl ČTK radní k dotacím městským částem.

Například Praha 8 loni z dotace 20 milionů korun zrekonstruovala 43 bytů. Magistrát přispěl rovněž Praze 12, která opravuje objekt v ulici Modřanská, kde vznikne 22 malometrážních bytů. V Satalicích chce Praha 9 přeměnit na byty bývalý statek.

Praha 15 dostane 35 milionů na nový bytový dům v Hostivaři a modernizaci a rozšíření stávajících rezidenčních objektů. V Horních Počernicích plánují rozšíření domu s pečovatelskou službou a Praha 7 dostane 37 milionů na rekonstrukci chátrajícího domu na Letné.

Nové bydlení plánuje i magistrát. Letos by měl začít se třemi projekty, které nabídnou zhruba tisícovku bytů. Jde o bytové domy na Černém Mostě, v Dolních Počernicích a o přestavbu objektu bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě. Projekty vyjdou na zhruba 2,2 miliardy korun. Kromě toho magistrát před časem vybral 12 pozemků, které jsou vhodné pro podobné projekty.

Magistrát spravuje téměř 9000 bytů, dalších zhruba 26.000 mají ve správě městské části. Na základě schválených privatizací magistrát ještě počítá s odprodejem zhruba tisícovky bytů. Další už se podle vedení města prodávat nebudou a Praha chce bytový fond rozšiřovat, stejně jako většina radnic. Podle předloňské analýzy KPMG po roce 1991 přešlo do vlastnictví Prahy 194.000 bytů, fond tedy od té doby klesl na zhruba 18 procent výchozího stavu.
Autor: ČTK, 05.01.18 08:20
Návštěvnost: 651 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.