Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Plzeňané i investoři se seznámí se studií zástavby části centraPlzeň - Plzeňané, potenciální investoři a vlastníci nemovitostí budou diskutovat o územní studii budoucí zástavby téměř dvanáctihektarové plochy mezi Denisovým nábřežím, Sirkovou a Nádražní ulicí a Americkou třídou v Plzni. Jedno z nejdůležitějších území centrální části města zahrnuje i plochu po zbouraném kulturním domě, kde měl stát obchodní komplex Corso Americká, který ale Plzeňané před pěti lety odmítli v referendu.


V místě je také obchodní dům Tesco, který loni koupila a poté uzavřela developerská firma Amádeus, která chtěla komplex Corso za 2,5 miliardy Kč postavit a která budovu Tesca zřejmě zdemoluje. Právě v bývalém Tescu na Americké třídě se bude ve středu 10. ledna od 17:00 o územní studii debatovat, řekla ČTK Ivana Stuchlová z útvaru koncepce a rozvoje města.

"Lokalita mezi Americkou a Sirkovou ulicí má pro město velký potenciál a z hlediska územního plánování je mu věnována dlouhodobá pozornost. Věřím, že studie vytváří předpoklad pro koordinovaný a rychlý rozvoj území, který bude přínosem pro město, soukromé vlastníky i obyvatele," uvedl primátorův náměstek Pavel Šindelář (ODS).

Veřejné debaty se zúčastní zástupci města, zpracovatelé z útvaru koncepce a rozvoje, klíčoví vlastníci nemovitostí i mimoplzeňští experti na územní plánování a architekturu. "Přítomní budou seznámeni s principem navržených regulačních prvků pro budoucí podobu řešeného území i jeho dlouhodobým vývojem," uvedla Stuchlová. Útvar koncepce představí při debatě konkrétní mantinely, které studie pro budoucí podobu území stanovuje. "Budeme hovořit o podmínkách kladených na parkování, zeleň, velikost zástavby, vedení uliční sítě a další oblasti důležité pro rozvoj této části města," uvedla jeho ředitelka Irena Vostracká.

Územní studie Americká - Sirková, kterou zastupitelstvo odsouhlasilo loni v říjnu, vychází z urbanisticko-architektonické soutěže a podrobněji rozpracovává podmínky stanovené v územním plánu Plzně. Kompletní územní studie je na webu útvaru koncepce, od 8. do 28. ledna bude v chodbě Měšťanské besedy výstava k územní studii i historickému vývoji prostoru mezi řekou Radbuzou a železnicí.

Na ploše řešené studií chtěl Amádeus postavit obchodní komplex, který odmítlo referendum v lednu 2013. Kvůli údajně zmařené investici se firma soudí s městem a chce po něm jako náhradu škody 1,853 miliardy Kč. Krajský soud vrátil kauzu k novému projednání k plzeňskému soudu. Město ale v říjnu proti tomu podalo dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.

Amádeus od projektu ustoupil poté, co se na jeho podobě nedohodl s radnicí, následně ale začal vyjednávat o jeho změnách. S městem spolupracoval na tvorbě územní studie, po jejímž schválení měl začít připravovat nový projekt. Podle územní studie smí být pro obchod využito nejvíce 60 procent ploch, 20 procent pro bydlení a zbytek pro administrativu a služby. Územní studie má podle magistrátu pomoci vyřešit spor s Amádeem a koresponduje s výsledky referenda.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 04.01.18 09:00
Návštěvnost: 444 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.