Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Macron otevřel pobočku Louvru v Abú ZabíAbú Zabí - Francouzský prezident Emmanuel Macron včera u příležitosti slavnostního otevření pobočky pařížského muzea Louvre v Abú Zabí hovořil o propojenosti civilizací a odsoudil ty, kteří tvrdí, že islám je posílen zničením jiných monoteistických náboženství. Informovala o tom agentura AFP. Autorem nového muzea, které bylo postaveno na uměle vybudovaném ostrově, je francouzský architekt Jean Nouvel. Za právo užívat jména Louvre do roku 2037 Spojené arabské emiráty zaplatí pařížské "matce" 400 milionů eur. Veřejnosti bude muzeum otevřeno v sobotu.

"Naše civilizace a náboženství jsou navždy propojeny," řekl Macron během slavnostního projevu v muzeu, kterého se zúčastnila řada vlivných představitelů blízkovýchodních států.

"Ti, kteří se vás budou snažit přesvědčit, že islám je postaven na ničení dalších monoteistických náboženství, jsou lháři, již vás chtějí zradit," řekl Macron a zároveň dodal, že nové muzeum je "bodem rovnováhy mezi Evropou, Afrikou a Asií".

Umělce, jejichž díla jsou v muzeu vystavena, Macron nazval "rebelskými dušemi". Tito umělci podle něj "nenáviděli hloupost" a "věřili, že racionalita musí zvítězit nad obskurní naukou". Francouzský prezident rovněž hovořil o nutnosti bojovat proti nenávistným projevům. "Tady začíná boj jedné generace za tu další," dodal.

Nové muzeum má velkou kupolovitou střechu s průměrem 180 metrů. Střechu pokrývá 7850 kovových geometrických tvarů, které dohromady tvoří mřížkový vzor, jímž do budovy prostupuje světlo. Budova se nachází na uměle vytvořeném ostrově Saadíja, na jehož západní straně je takzvaná kulturní čtvrť. Kromě odbočky pařížského Louvru bude v oblasti vybudována řada dalších galerií, jako například odbočka newyorského Guggenheimova muzea.

Macron se v brzké době setká s francouzskými vojáky v zemi a následně navštíví Dubaj, kde bude hovořit na ekonomickém fóru.
Autor: ČTK, 09.11.17 10:30
Návštěvnost: 982 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.