Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ostrava chce zřídit zvláštní fond pro výstavbu koncertní haly

Ostrava - Ostrava chce zřídit zvláštní fond, do něhož by se ukládaly peníze na chystanou výstavbu koncertní haly, která by podle předpokladů měla stát víc než miliardu korun. Letos chce město do fondu vložit minimálně 100 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO).

"Dlouhodobě deklarujeme, že jedním z našich největších cílů v oblasti kultury je vybudování nového koncertního sálu, plnohodnotného sálu s prvotřídní akustikou," uvedl Macura.

Koncertní hala bude přístavbou Domu kultury města Ostravy, sídla Janáčkovy filharmonie Ostrava. Při výstavbě haly se počítá i s jeho renovací. Město se chtělo při jejím financování dohodnout na spolupráci s krajem a ministerstvem kultury, s nimiž podle primátora plánovalo uzavřít memorandum o spolupráci. S ministerstvem se však zatím nedohodlo a chce se připravit i na případnou variantu, že by halu muselo financovat bez pomoci státu.

"Stále se domníváme, že na tuto stavbu bude možno sdružit prostředky nejenom města, ale i kraje a státu. Nechceme rozhodování a přípravu té haly zdržovat čekáním na novou vládu, takže jsme se rozhodli už aktivně do toho procesu vstoupit. Prvním krokem je, že tedy město vytvoří nový účelový fond na budování koncertní haly,"
řekl Macura. Do fondu by každým rokem mělo směřovat minimálně 100 milionů korun. Obdobný fond už město má pro Městskou nemocnici Ostrava a čerpají se z něj peníze na potřebné investice.
Autor: ČTK, 08.11.17 14:55
Návštěvnost: 667 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.