Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektem města Karlovy Vary bude Petr Kropp

Karlovy Vary - Ředitelem vznikající karlovarské Kanceláře architekta města bude Petr Kropp, český architekt žijící v Nizozemsku. Vybrala ho komise odborníků a zástupců města, informoval dnes novináře primátor města Petr Kulhánek (KOA).

"Porota vybrala architekta Petra Kroppa, což je člověk, který dlouhodobě působí v Holandsku jako architekt v renomovaném architektonickém ateliéru. Má kořeny v Čechách, narodil se v Sokolově a studoval v Karlových Varech, pak odešel do zahraničí a rád by se sem vrátil. Vyšel ze dvou přihlášených kandidátů jako jednoznačně lepší," uvedl Kulhánek. Kropp podle něj porotu zaujal odborným pohledem na problematiku, zkušenostmi s velkými projekty a tím, jak osobně vnímá vývoj města a jeho podoby.

Kropp by měl podle rozhodnutí rady města do funkce nastoupit 1. března 2018. Poměrně velká prodleva mezi výběrem šéfa kanceláře architekta a jeho nástupem do funkce je dána tím, že Kropp se musí vyvázat ze závazků, které nyní ve svém působišti má.

Podle záměru města by se měla kancelář věnovat architektuře, územnímu plánování, veřejnému prostoru a komunikaci s veřejností. Například by se měla zabývat budoucností širšího středu města od bývalé stáčírny Mattoni po meandr Ohře.

Kancelář architekta města by měla v budoucnu sídlit v budově na nábřeží Jana Palacha. Objekt se ale bude příští rok rekonstruovat, proto kancelář najde dočasné místo v druhé budově magistrátu.
Autor: ČTK, 08.11.17 13:50
Návštěvnost: 790 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.