Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V emirátech se otevře pobočka Louvru od NouvelaAbú Zabí - V hlavním městě Spojených arabských emirátů Abú Zabí se dnes slavnostně otevře pobočka pařížského muzea Louvre. Události se zúčastní mimo jiné francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro veřejnost bude budova přístupná až od soboty.


Moderní muzeum, které jako jediné na světě také nese hrdé jméno Louvru (Louvre Abú Zabí), bylo vybudováno na základě projektu francouzského architekta Jeana Nouvela. Původně mělo zahájit činnost v roce 2012, otevření však bylo odloženo, protože nebyly dokončeny všechny stavební práce.

Muzeum má velkou kupolovitou střechu o průměru 180 metrů. Střechu pokrývá 7850 kovových geometrických útvarů, které dohromady tvoří mřížkový vzor, jímž do budovy prostupuje světlo. Sám Nouvel střechu popsal jako "slunečník, který vytváří záplavu světel". Projekt vyšel na více než miliardu dolarů (zhruba 22 miliard Kč).

Za právo užívat jména Louvre do roku 2037 muzeum zaplatí pařížské "matce" 400 milionů eur.

Nové muzeum, které má mít ve stálé expozici na 235 uměleckých děl, se nachází na uměle vytvořeném ostrově Saadíja, na jehož západní straně je takzvaná kulturní čtvrť. Kromě odbočky pařížského Louvru jsou v oblasti naplánovány další galerie, včetně pobočky newyorského Guggenheimova muzea.
Autor: ČTK, 08.11.17 07:55
Návštěvnost: 1569 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
...No,... šakal 08.11.17 09:10
Emiráty Tomáš Vích 08.11.17 11:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.