Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Trutnov postaví středisko pro děti a mládež za 197 mil. KčTrutnov - Jednatřicetitisícový Trutnov postaví v lokalitě Na Nivách za 197 milionů korun středisko volného času pro děti a mládež. Středisko vznikne rekonstrukcí a dostavbou zastaralého objektu sportovního areálu. Smlouvu na stavbu město podepsalo s firmou BAK ve čtvrtek, vše by mělo být hotovo do konce roku 2018. ČTK to dnes řekl starosta Ivan Adamec (ODS). Stavba střediska je největším současným investičním projektem města.

Dosud středisko pro děti a mládež sídlí v jednom z pavilonů Základní školy Rudolfa Frimla a prostory mu již nestačí. Stavba střediska Na Nivách zahrnuje 24 stavebních objektů, například dětské hřiště, dobrodružné hřiště, venkovní lanový park či multifunkční hřiště. V hlavní budově najdou zázemí jednotlivé zájmové skupiny. Bude tam taneční sál, divadelní sál, keramická dílna, tělocvična, počítá se s horolezeckou stěnou či malou kavárnou.

Stavbu střediska bude město financovat z úvěru, jehož celková výše je 350 milionů korun. Z dalších peněz z úvěru radnice hodlá financovat rekonstrukci krytého plaveckého bazénu. Ta by měla přijít na více než 100 milionů korun a měla by začít v roce 2018. Část peněz z úvěru město dá na refinancování dříve přijatého úvěru na stavbu společenského centra UFFO, které bylo otevřeno v roce 2010.

Finanční stabilitu města úvěr 350 milionů korun, který bude splatný v roce 2029, neohrozí, uvedl Adamec. Město je na tom podle něj finančně výrazně lépe než před deseti lety, například daňové příjmy města jsou nyní téměř o 100 milionů korun vyšší. Loňské rozpočtové hospodaření Trutnova skončilo při příjmech 621 milionů korun a výdajích 543 milionů korun kladným výsledkem 78 milionů korun.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 03.11.17 18:40
Návštěvnost: 688 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.