Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Brno chce kvůli stadionu směnou domů vyřešit spor trvající 13 let

Brno - Brno už 13 let řeší spor s podnikatelem Liborem Procházkou, jehož nemovitosti na pozemcích města brání výstavbě fotbalového stadionu za Lužánkami. Pokud město situaci nevyřeší, hrozí mu, že bude Procházkovi platit 16 milionů ročně, řekl dnes novinářům primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Uvedl, že Brno prohrálo soud kvůli užívání Procházkových nemovitostí jako parkoviště nebo komunikace. Další soud městu hrozí. Město s podnikatelem jedná a zvažuje směnu devíti domů za Procházkovy nemovitosti. To se nelíbí nájemníkům, které o tom město neinformovalo a dříve jim odmítlo domy v privatizaci prodat.

Stadion má být postaven za dvě miliardy korun v místě, kde je stadion starý. Zbrojovka, která na něm v minulosti vyhrála titul, ho opustila na počátku tisíciletí a od té doby chátrá. Nový stadion má mít 30.000 míst v hledišti.

Procházkovy nemovitosti se odhadují na více než čtvrt miliardy korun. Vokřál uvedl, že je ve hře klasické vyplacení i směna některých domů nebo všech devíti. Domy v ulicích Česká, Masarykova nebo Průchodní požaduje Procházka. Jejich hodnota by mohla ceně jeho majetku odpovídat a město už by nic nemuselo připlácet. Nechává si ale zpracovávat posudky jak na podnikatelovy nemovitosti, tak na své domy. Na základě toho se rozhodne, jakou formou spor vyřeší. S nájemníky město nejednalo, a proto lidé protestují, protože neví, co s nimi bude. "Jednáme i s panem Procházkou, aby v případě směny domů zachoval vztahy nájemníků. Mají tam dlouhodobé smlouvy a v tomto je naše legislativa striktní," řekl Vokřál. Podle něj by město v případě směny nabídlo i náhradní byty lidem, kteří by v domech nechtěli u nového majitele zůstat.

Podle primátora jsou některé byty v městských domech prázdné a na opravu je potřeba 200 milionů korun. Vokřál přiznal, že v tomto má město vůči obyvatelům dluh a neopravovalo se dostatečně. Město chce s Procházkou pro případ výměny vyjednat, aby nemovitosti uvedl do dobrého stavu.

Vokřál také upozornil na to, že Procházka už dříve vyhrál soud a město by mu v případě, že se nedohodnou, muselo ročně platit 16 milionů za úžívání například příjedových cest. Další soud o 38 milionů jako náhradě za předešlé roky hrozí. Procházka má na pozemcích města podzemní garáže, halu a tenisové kurty. Podle soudu musí Brno platit Procházkovi jako náhradu za bezdůvodné užívání jeho majetku, například nad garážemi je veřejné parkoviště.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 03.11.17 18:35
Návštěvnost: 694 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.