Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Dolních Břežanech u Prahy otevřeli sportovní haluDolní Břežany - V Dolních Břežanech u Prahy otevřeli novou sportovní halu pro školáky, sportovní kluby i veřejnost. Celkové náklady včetně pořízení pozemku vyšly na 113 milionů korun, z toho téměř 80 milionů korun získala obec od ministerstva financí a deseti miliony přispěl kraj. ČTK to dnes sdělila Lucie Vospělová z dolnobřežanské radnice.


"Výstavba sportovní haly je největší investiční akcí obce, díky níž získává břežanská škola nové prostory na výuku tělocviku. Halu budou pro svou činnost využívat také místní sportovní kluby, veřejnosti bude sloužit na rekreační sport," uvedl starosta Věslav Michalik (STAN). V budově bude pole něj možné pořádat i kulturní a společenské akce.

Podle Jakuba Našince, který je autorem architektonického návrhu, jde v Česku o ojedinělou stavbu. Výjimečnost spočívá v oblém tvaru, plášti z hliníkového šindele a také způsobu osvětlení pomocí světlovodů.

Prostory jsou navrženy tak, aby umožnily různé režimy využití, halu je možné rozdělit na více částí pomocí elektricky ovládaných rolet. Součástí je sportovní vybavení pro školní výuku, elektricky sklopné koše na basketbal, ozvučení a velkoplošná obrazovka. Kromě šaten s umývárnami jsou v budově také kabinety pro učitele.

Sportovní haly budují i další středočeská města, například Kutná Hora. Podobný projekt chystá i Kolín.
Autor: ČTK, 03.11.17 15:00
Návštěvnost: 854 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.