Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Monika Mitášová a Marián Zervan : Vladimír Dedeček
Křest dvou publikací ve Fórum 4AM
V pondělí 6. listopadu 2017 v 18:00 hodin se v kulturní prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Husova 18 uskuteční přednáška Moniky Mitášové a Mariana Zervana spojená s prezentací a křtem dvousvazkové publikace věnované slovenskému ikonickému architektovi Vladimíru Dedečkovi.
První ze dvou knih, nazvanou STÁVÁNÍ SE ARCHITEKTEM, autorsky připravila Monika Mitášová a je věnována období Dedečkových začátků, poukazuje na zrod jeho vlastních postupů navrhování.
Druhou knihu připravila Monika Mitášová ve spolupráci s teoretikem Marianem Zervanem a dalšími autory pod názvem INTERPRETACE ARCHITEKTONICKÉHO DÍLA. Obsahuje mimo jiné textovou, architektonickou a fotografickou interpretaci čtyř nejdiskutovanějších Dedečkových děl.

Monika Mitášová vystudovala architekturu na Fakultě architektury SVŠT v Bratislavě a v roce 2000 tam dokončila své postgraduální studium na téma Text a priestor. Písanie o/v architektúre, písanie architektúry. Zabývá se dějinami teorií, současnými teoriemi architektury a interpretaci architektury. Působila v Centru pro teoretická studia UK a AV ČR v Praze, nyní přednáší na Filozofické fakultě Trnavské univerzity, dříve na Škole architektury AVU v Praze a na FA TU v Liberci. Českému publiku je Monika Mitášová známá zejména jako editorka dvojice knih textů a rozhovorů o americké kritické a projektivní architektuře Oxymorón a pleonasmus I-II, popřípadě jako autorka antologie Česká a slovenská architektura 1971-2011, kterou sestavila společně s Jiřím Ševčíkem.

Marian Zervan působil v letech 1993-2003 jako vedoucí Katedry teórie architektúry, umenia dizajna na FA STU v Bratislavě, kde v roce 2001 habilitoval v oboru architektura a urbanismus. Od roku 2006 vyučuje na Filozofické fakultě Trnavské univerzity, kde se stal v roce 2010 profesorem oboru dějiny umění. Zabývá se teorií architektury a sakrální ikonografií. Současně působí na V%SVU v Bratislavě, kde vyučuje na Katedře architektonické tvorby Dějiny architektury 20. století a současnou architekturu a Dějiny architektonických teorií a kritiky.

* Obě knihy jsou již v prodeji v kulturním prostoru PRAHA.

Více informací >
Zdroj: PRAHA/Fórum pro architekturu a média
Vložil: Tisková zpráva, 02.11.17 20:10
Návštěvnost: 381 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.