Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
V Českých Budějovicích se po rekonstrukci otevřel bazén

České Budějovice - Po pětiměsíční rekonstrukci se dnes pro veřejnost otevřel českobudějovický krytý bazén. Projekt, který stál zhruba 11 milionů korun, zahrnoval výměnu dlažby nebo výstavbu vířivky pro tři desítky lidí. Právě vířivku si však ještě veřejnost vyzkoušet nemůže, dokončena má být v listopadu. Pro České Budějovice končí téměř dvouměsíční období, kdy město téměř se 100.000 obyvateli nemělo k dispozici bazén. Letní plovárna ukončila provoz v úvodu září.

"Chápu, že toto bylo výrazné omezení provozu. Je však třeba připomenout, že poslední rozsáhlá rekonstrukce probíhala před téměř 20 lety a trvala tehdy více než dva roky. To znamená, že po dobu takřka tří let nebyl krytý bazén k dispozici," řekl ČTK ředitel Sportovního zařízení města České Budějovice Tomáš Novák.

Krytá plovárna byla rekonstruována ve dvou etapách. První část, která se týkala mimo jiné izolace bazénu, se uskutečnila loni v létě a zastavila provoz areálu rovněž na pět měsíců. "Jsou dvě cesty, jak se ke správě nemovitosti postavit. Naší snahou je jít cestou průběžných oprav a nedopustit, aby musel být bazén opět uzavřen na dobu v řádech let," řekl Novák.

Českobudějovický krytý stadion navštíví za rok přibližně 250.000 lidí. Ministerstvo kultury objekt letos prohlásilo za kulturní památku. Výjimečnost haly spočívá v její technicky náročné konstrukci zavěšené lanové střechy.
Autor: ČTK, 02.11.17 07:40
Návštěvnost: 637 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.