Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Olomoucká práva čeká největší investice od znovuobnovení fakultyOlomouc - Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci čeká největší investice od jejího znovuobnovení v roce 1991. Plánuje dobudovat křídlo fakulty se studijním centrem a knihovnou a vybudovat také nové prostory Centra pro klinické a právní vzdělávání. Fakulta má již přislíbenou dotaci až 41,2 milionu korun. Stavba by měla být zahájena v létě příštího roku, řekli ČTK zástupci fakulty.

Dostavba sídla fakulty na třídě 17. listopadu se plánovala řadu let. Modernizace se výrazně dotkne budovy B, kde by měl vyrůst kompletně nový dvoupodlažní trakt. "Právnická fakulta od svého znovuobnovení 1991 doposud neprošla žádnou rozsáhlejší rekonstrukcí, vždy šlo jen o dílčí úpravy a půjde tak o významný zásah do dispozice budov, která je původní od převzetí po bývalém OV KSČ," řekl ČTK tajemník fakulty Petr Bačík.

Projekt má dvě nezávislé části, první z nich zahrnuje dostavbu studijního centra s knihovnou. "Dostavbou fakulta získá moderní prostory studijního centra s kapacitou 187 míst, nové učebny, zázemí pro přijíždějící zahraniční experty a v neposlední řadě odpovídající prostory pro novou knihovnu," uvedl tajemník fakulty. Druhou nezávislou částí je vybudování nových prostor Centra pro klinické a právní vzdělávání, které budou sloužit studentům i veřejnosti během studentského právního poradenství. "Dostavba se dotkne i hlavního vchodu do budovy a vznikne moderní nájezdová rampa pro vozíčkáře," podotkl Petr Bačík.

Podle děkanky fakulty Zdenky Papouškové se rekonstrukce knihovny a zřízení studovny řešila už za minulých vedení. "Knihovna byla otevřena spolu s fakultou v roce 1991, kdy měla fakulta výrazně méně studentů, než má nyní a kapacita knihovny a studijních míst už za současných podmínek nevyhovuje. Výrazně se od té doby změnily také kvalitativní požadavky na využití knihovny," řekla ČTK děkanka fakulty. Podotkla, že díky grantu získá fakulta moderní reprezentativní knihovnu a prostory pro samostudium studentů, vědeckou práci svých akademických pracovníků i hostujících profesorů.

Fakulta má přislíbenou dotaci až 41,2 milionu korun, přičemž z pěti procent se bude spolupodílet ze svých prostředků. Skutečná výše nákladů bude záviset na výsledku výběrového řízení na dodavatele stavby, doplnil tajemník fakulty. Stavbu fakulta plánuje zahájit v letních měsících roku 2018, pedagogové a studenti by mohli nové křídlo fakulty začít využívat na začátku akademického roku 2019/2020.

Právo se na olomoucké univerzitě vyučovalo již od roku 1679, moderní historie olomoucké právnické fakulty se začala psát v roce 1991, kdy vznikla jako první porevoluční právnická fakulta v tehdejším Československu. Na fakultě studuje zhruba 1580 studentů.
Zdroj: Alena Horáková
Vložil: ČTK, 01.11.17 13:30
Návštěvnost: 898 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
cosi je v tom podivně Raval 01.11.17 23:39
výjimka betonář 06.11.17 13:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.