Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno zrekonstruuje polikliniku na sídlišti Lesná za 127 milionů

Poliklinika na Lesné, architektka: Libuše Kopřivíková

Brno - Brno letos zahájí rekonstrukci polikliniky na sídlišti Lesná v městské části Brno-sever. Skončí příští rok. Bude stát 127 milionů korun. Z toho 30 milionů dá městská část a zbytek město. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Práce krátce omezí provoz ordinací v poliklinice, vždy ale jen po dobu dvou týdnů u jednoho konkrétního lékaře.

Práce se dotknou suterénu, který je nyní prázdný. Vzniknou tam nové prostory k pronájmu. V další fázi stavebníci budovu zateplí. "Zateplování začne příští rok podle počasí, asi na jaře. Bude mít 12 etap. Každá z nich bude trvat dva týdny a po tuto dobu se vždy dotkne konkrétního lékaře," uvedl Hladík.

Podle něj je to proto, že si lékař může vzít dva týdny dovolené, aniž to musí hlásit pojišťovně, která by v případě delšího výpadku musela hledat náhradní ambulanci. "S lékaři se v listopadu setkáme a každý dostane harmonogram, kdy se bude konkrétně jeho ordinace zateplovat. Může tak informovat pacienty a zařídit si třeba dovolenou," dodal Hladík.

Budova pochází ze 70. let minulého století. Má dvě patra nad zemí a suterén. Od jejího otevření se podle Hladíka žádné větší opravy neprovedly, a proto má objekt energetické ztráty kvůli starým oknům.

V dalších letech pak město plánuje opravit vnitřní rozvody vody, tepla, elektřiny a odpadů, ale chce změnit i dispozice a pracovat na parkovišti. Poliklinika slouží pro spádovou oblast s 50.000 obyvateli. Působí tam asi 40 lékařů různých specializací. Brno dostalo polikliniku od státu v roce 2005, kdy ji převedlo do starosti městské části.
Autor: ČTK, 30.10.17 15:00
Návštěvnost: 662 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.