Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Litvínov připravuje stavbu dopravního terminálu u nádraží

Litvínov - Litvínov připravuje stavbu dopravního terminálu u autobusového a vlakového nádraží. Současný stav nevyhovuje chodcům, dopravcům ani taxikářům. Radní nyní vybrali firmu, která zpracuje projektovou dokumentaci. Z ní vyplynou náklady na celou investici. Osmdesát procent z nákladů má podle podepsané smlouvy zaplatit Ústecký kraj, zbytek město.

"Místo, kde se kříží vlaková a autobusová doprava a MHD, je ve velmi neutěšeném stavu a kraj přišel s návrhem na vznik moderního terminálu, který jsme podpořili," uvedl místostarosta Milan Šťovíček. Moderní terminál by měl přispět k bezpečnosti a plynulosti dopravy.

Projekt zpracuje firma Metroprojekt Praha, která podala nejvýhodnější nabídkovou cenu zhruba 5,7 milionu korun včetně DPH. Z projektu revitalizace prostor přestupního uzlu vyplynou náklady na stavbu. Podle dohody Ústeckého kraje a města by 80 procent celkových nákladů měl zaplatit kraj.

Do projektu bude zahrnuta také rekonstrukce tramvajové trati mezi Litvínovem a Mostem, kterou připravuje dopravní podnik. "Dopravní podnik nadiktoval do projektu svoje potřeby tak, aby pak terminál lépe vyhovoval cestujícím," uvedl Šťovíček.

V prostoru u nádraží je několik objektů, které patří soukromým majitelům a Správě dopravní železniční cesty (SŽDC). Radnice by některé chtěla vykoupit a zřídit například záchytné parkoviště. Prostor by podle původního odhadu mohl být předán k užívání do konce roku 2020.
Autor: ČTK, 29.10.17 12:50
Návštěvnost: 599 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.