Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Zájem o rekonstrukci hradeckého muzea mají dvě firmyHradec Králové - Zájem o opravu Muzea východních Čech v Hradci Králové vyslovily dvě společnosti. Odhadované náklady na opravu secesní budovy na Eliščině nábřeží jsou 73 milionů korun a hotova by měla být v polovině roku 2019. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář.


"Ve lhůtě pro podání dorazily dvě nabídky. Komise pro otevírání nabídek je zkontrolovala a neshledala žádný důvod k tomu, aby nebyly hodnoceny a posuzovány. Dokud nebude posuzování a hodnocení nabídek ukončené, nemůžeme informace o cenách a účastnících poskytnout,"
uvedl Vinklář.

I když už stěhování sbírek začalo, muzeum je stále v provozu. Otevřeno je denně mimo pondělí od 09:00 do 17:00. Výstavy v muzeu budou moci lidé navštívit ještě v neděli 5. listopadu. Potom návštěvníci budou moci do budovy už jen na nedělní program pro děti a 1. až 3. prosince, kdy se muzeum otevře kvůli tradičnímu Muzejnímu adventnímu trhu. "Poté se budova muzea na více než rok z důvodu plánované rekonstrukce definitivně uzavře," uvedl Jaroslav Zámečník z muzea.

V budově vzniknou nové výstavní prostory, část z nich bude nově spravovat přímo město. Z terasy u kopule na střeše bude výhled na část centra města podél labského nábřeží. Na rekonstrukci budovy muzea by pak měla navazovat obnova přilehlého parčíku za objektem u Kotěrovy ulice.

Muzejní budova vznikla podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909 až 1912 a patří k nejvýznačnějším stavbám Hradce Králové. V roce 1995 bylo muzeum prohlášeno národní kulturní památkou.

Zřizovatelem východočeského muzea je Královéhradecký kraj a investorem opravy město Hradec Králové.
Zdroj: Tomáš Kučera
Vložil: ČTK, 29.10.17 12:40
Návštěvnost: 693 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.