Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Břeclav postaví parkovací dům pro kola

Břeclav - V Břeclavi začne u hlavního nádraží stavba parkovacího domu pro kola. Náklady jsou kolem 12,5 milionu korun. Město většinu zaplatí z dotace. Věž pojme 118 kol, řekl dnes ČTK mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek. Podle něj bude platba za den pět korun. Cílem je zvýšit bezpečnost a komfort občanů.

Město vybralo zhotovitele stavby, kterým se stala firma Systematica z Pardubic. Podle Holobrádka má firma s podobnými stavbami zkušenosti. "Věže jsou například v Hradci nebo Přerově. V nejbližších dnech by se měly začít stavět základy," uvedl Holobrádek.

Lidé by se domu na kola mohli dočkat už letos. "Pokud půjde vše bez problémů, možná by mohly být práce hotové už do konce roku. Pokud se to nestihne, bude to na začátku příštího roku," uvedl Holobrádek.

Dům bude u nádraží, jehož součástí je i integrovaný dopravní terminál. Zájemci tak budou moct přijet na kole, bezpečně ho zaparkovat a vydat se například do práce vlakem nebo autobusem. Člověk po zaplacení jízdného vloží kolo do domu dveří, automat kolo uskladní a o vše se postará. Když majitel vloží zpátky lístek, dům mu zase jeho kolo vydá.
Autor: ČTK, 28.10.17 09:40
Návštěvnost: 676 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.