Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň má studii velkého území Americká-Sirková v centruPlzeň - Plzeňští zastupitelé dnes schválili novou územní studii pro atraktivní lokalitu Americká - Sirková v širším centru. Území zahrnuje například plochu po zbouraném kulturním domě Inwest nebo po obchodním domě Tesco. Jde o výjimečné místo ve městě, současný stav tomu ale neodpovídá. Zpracovaná studie vymezuje základní podmínky pro to, jak má území jednou vypadat a nahrazuje dosud platné regulační podmínky pro lokalitu z roku 2011.


"Podle posledních zjištění je tato lokalita v rámci města nejsilněji vnímána veřejností jako problémová s nutností změny. Jde o jedno z nejdůležitějších území centrální části města, které má potenciál pro doplnění a posílení městského charakteru,"
řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). O části území před lety hlasovali Plzeňané v referendu, kterým odmítli plánovanou výstavbu obchodního komplexu Corso. S developerem, který mezitím koupil i nedávno zrušený obchodní dům Tesco, se město stále soudí o náhradu škody.

Nová studie nyní vytváří parametry pro možnou zástavbu a zároveň vymezuje veřejná prostranství. Cílové podoby území by mělo být dosaženo ve dvou etapách. V první etapě studie navrhuje prostorovou regulaci zástavby a veřejných prostranství "superbloku" mezi ulicemi Americká, Sirková a Denisovo nábřeží a vymezuje základní řešení velkého křížení ulic. V druhé etapě studie řeší doplnění zástavby mezi Sirkovou a Nádražní ulicí a upravuje uliční profil Sirkové tak, aby mohl plnit funkci městské třídy, což zahrnuje přeložení ulice.

Městský Útvar koncepce a rozvoje města také zadal do studie posouzení dopadů možné zástavby na centrum města. Studie tak zohledňuje vliv budoucího komplexu na obchody, služby, bydlení, kanceláře či kulturu, sport a společenské vybavení, řekla ředitelka útvaru Irena Vostracká.

Opoziční TOP 09 studii podpořila, kritizovala ale, že její návrh vedení města neprojednalo s veřejností. "Nepochybuji o tom, že město připravilo kvalitní studii. TOP 09 je však pro transparentní postup při projednávání plánů, které se týkají budoucnosti Plzně. Studii jsme proto podpořili pod příslibem, že se o ní nyní bude detailně diskutovat s lidmi," řekl zastupitel Michal Vozobule.
Zdroj: Lada Pešková
Vložil: ČTK, 26.10.17 17:55
Návštěvnost: 772 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.