Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Územní plán Liberce už dovoluje výstavbu nové čtvrti v centru

Liberec  - Liberečtí zastupitelé dnes schválili změnu územního plánu pro lokalitu známou jako díra na Perštýně. Umožní to pokračovat v miliardovém projektu, jehož výsledkem by měla být za několik let nová čtvrt v dolním centru města.

"Pro nás jde o nezbytný a důležitý krok. Územní plán počítal s výstavbou obchodního centra, po změně můžeme vybudovat datové centrum a postavit byty," uvedl zastupitel Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj), který se na přípravě soukromého projektu podílí.

Čtvrť by měla vzniknout v místě, kde je dnes rozlehlá jáma po nedostavěném obchodním centru. Pozemek v roce 2015 získal Liberecký investiční fond a vložil ho do své dceřiné společnosti LIC. Projekt má podporu radnice, jiné smysluplné využití pro toto místo zatím nikdo jiný nenabídl. "Když to dobře půjde, tak v roce 2018 bychom mohli mít územní rozhodnutí a začít žádat o vydávání jednotlivých stavebních povolení," řekl Šolc.

Podle studie by ve spodní části čtyřapůlhektarového areálu mělo být datové centrum pro uložení počítačových dat. Nad ním bude nepravidelně rozprostřeno přes 20 administrativních a obytných budov se zhruba 350 byty. V projektu se počítá také s garážemi pro zhruba 750 aut, školkou, domovem pro seniory, sportovištěm i parkem.

Perštýn patří mezi nejstarší obývané části stotisícového města, zástavba tam byla už v 16. století. Nová čtvrť by měla vzniknout na kopci, který byl v minulosti známý pod jménem Šibeničák. Nyní se dělá archeologický průzkum. "Zatím se nepodařilo najít nic zajímavého," dodal Šolc.
Zdroj: Marek Kuntoš
Vložil: ČTK, 26.10.17 17:50
Návštěvnost: 729 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.