Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukci Císařských lázní asi kraj rozdělí do dvou etap

Karlovy Vary - Rekonstrukci Císařských lázní v Karlových Varech zřejmě Karlovarský kraj rozdělí do dvou etap. Vyplynulo to z jednání s památkáři. Se samotnou opravou národní kulturní památky by chtěl kraj začít hned po skončení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v červenci příštího roku. Novinářům to dnes řekla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

Současný projekt počítá s tím, že by část původních lázeňských koupelen, které patří k nejcennějším částem objektu, byly využity na apartmány. Památkáři i kraj by ale dali přednost lázeňskému využití.

"Architekt, který dělal projekt Císařských lázní, navrhnul, aby se projekt rozdělil na dvě etapy. První by byla část, kde je Zanderův sál a okolní podlaží. A druhá část je ta problematická, kde jsou koupelny a vůbec to nejcennější,"
uvedla Vildumetzová.

Snaha umístit do Císařských lázní plnohodnotný koncertní sál pro Karlovarský symfonický orchestr je zřejmě přes památkáře neprůchodná. Narušilo by to obvodové zdivo a právě část bývalých koupelen. Symfonici by ale mohli využívat menší víceúčelový sál a v některých místnostech by mohli mít takzvané ladírny.

Karlovarský kraj ještě doufá, že se při schvalování státního rozpočtu podaří slíbenou dotaci 100 milionů korun zvýšit na 250 milionů. Spolu s 200 miliony kraje a 100 miliony korun od města by tak bylo zajištěno financování bez nutnosti využít evropské fondy, které by výrazně omezily možnosti využití objektu.
Autor: ČTK, 25.10.17 18:50
Návštěvnost: 856 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.