Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno dá příští rok na opravy škol 170 milionů korun

Brno - Brno plánuje, že dá městským částem v příštím roce 170 milionů korun na rekonstrukce školských budov. Peníze půjdou na opravu bazénů, parkovací místa, výměnu oken, zateplení a na školní zahrady a sportoviště, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Radní dnes doporučili zastupitelstvu, aby vymezené peníze schválili na listopadovém zasedání. "Když se to schválí, městské části si to budou moct zařadit přímo do rozpočtů, které většinou schvalují v prosinci. Hned po Novém roce mohou začít soutěžit a vybrat zhotovitele, aby byly školy připravené na konci školního roku pro práce," řekl Hladík.

Podle něj se opravy dotknou 41 budov. Patří tam například rekonstrukce bazénu na ZŠ Arménská za 13 milionů korun, rekonstrukce školního hřiště v ZŠ Řehořova za čtyři miliony, celková rekonstrukce objektu MŠ Kamenná za 20 milionů korun nebo rekonstrukce bazénu na ZŠ a MŠ Pastviny za 15 milionů korun.

Hladík uvedl, že město pokračuje ve velkém investování do školské infrastruktury. Letos Brno dalo do rekonstrukcí školských zařízení 164 milionů korun a loni 150 milionů korun. Ještě v roce 2013 se investovalo kolem 70 milionů korun.

Brno zřizuje téměř 140 mateřských škol, kam chodí asi 11.500 dětí. Má také skoro 70 základních škol, které navštěvuje bezmála 29.000 dětí.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 25.10.17 07:55
Návštěvnost: 628 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.