Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V novoměstské nemocnici začala stavba dětského pavilonuNové Město na Moravě - V nemocnici v Novém Městě na Moravě dnes slavnostně začala stavba dětského pavilonu. V nové budově bude 33 lůžek, z toho tři budou vyčleněna pro intermediární péči. Kapacita se proti bývalému dětskému oddělení zvýší o pět lůžek. Nový pavilon by měl být hotov do konce roku 2018. Zdravotníkům by měl umožnit poskytování zdravotnických služeb odpovídajících současnosti. ČTK to sdělil mluvčí nemocnice Petr Hladík.


Demoliční práce původní budovy dětského oddělení začaly ve druhé polovině srpna. Stavbu nového dětského pavilonu v hodnotě téměř 72 milionů korun financuje Kraj Vysočina. Zhotovitelem pavilonu je žďárská společnost PKS stavby. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, vznikne také zázemí pro děti a rodinný doprovod.

Novoměstská nemocnice o výstavbu nového dětského oddělení usilovala už delší dobu. Stará budova, jejíž některé části pocházely z 50. let minulého století, už neposkytovala pacientům ani zdravotníkům potřebný standard. "Byla nutná výměna elektroinstalací, vody a odpadů. Také dispozičně již budova přestávala vyhovovat současným potřebám," uvedl už dříve technický náměstek nemocnice Jiří Drdla. Nová budova je podle něj koncipovaná jako pasivní dům, takže by měla přinést úsporu provozních nákladů.
Autor: ČTK, 25.10.17 07:50
Návštěvnost: 657 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.