Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Opozice nepodpoří v Pardubicích opravu letního stadionu

Karel Řepa, letní stadion v Pardubicích; zdroj: fkpardubice.cz

Pardubice - Opoziční ODS v Pardubicích nepodpoří modernizaci letního stadionu. Celý areál i s okolím se podle ní dá opravit levněji než za více než půl miliardy korun. Vedení města se v pondělí pokusí projekt prosadit podruhé.


"Technické řešení je velmi pěkné, ovšem velmi drahé. Vzít si na to úvěr je velmi zbytečné. Obdobný stadion byl loni zkolaudován v Karviné zhruba s polovičními náklady," řekl dnes novinářům zastupitel za ODS Petr Klimpl.

Opoziční strana se domnívá, že se město mělo víc zasadit o dotace od státu, kraje, vyjednat podporu fotbalového svazu. Považuje za chybné, že město bude jediným investorem. Přitom chce stadion, kde se bude hrát první liga, uvedl Klimpl.

Radnice před jednáním zastupitelstva vydala zprávu, že oprava samotného stadionu vyjde na 330 milionů korun, zbylé výdaje jsou určeny na vybudování dalšího zázemí pro sportovce, parkovacích míst, osvětlení a úpravy nábřeží Labe.

"Jenže zbylé výdaje jsou takzvané vyvolané investice, musí se postavit parkoviště, zajistit příjezdy autobusů a tak dále. Bez toho město letní stadion nezkolauduje," řekl Klimpl.

Modernizaci stadionu z roku 1931 chce město provést v letech 2019 a 2020. Areál vznikl podle projektu architektů Karla Řepy a Ferdinanda Potůčka. Nesl název Masarykův všesportovní stadion a byl zbudován v době první celostátní výstavy tělesné výchovy a sportu v Pardubicích. Brána borců s malou tribunou, která je součástí stadionu, je kulturní památkou.
Autor: ČTK, 22.10.17 10:00
Návštěvnost: 586 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.