Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
O bourání Holdu budou mělničtí zastupitelé rozhodovat v prosinciMělník - O bourání rozestavěné budovy z období socialismu v centru města zvané Hold budou mělničtí zastupitelé rozhodovat v prosinci. O rozpočtu zřejmě budou jednat o měsíc dříve, částka na demolici v něm zatím není. ČTK to dnes řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill.


Budova stojí na náměstí Karla IV., které chce město celkově upravit, sloužit by mělo především jako veřejný prostor. Město zároveň shání investora, který by na místě zbourané stavby postavil novou s komerčními prostory a především byty. V ideálním případě by se mohl podílet i na demolici, která podle odhadů může stát i přes deset milionů korun.

Přestavba současné budovy by byla nákladná a bylo by obtížné stavbu přizpůsobit aktuálním požadavkům. "Já pevně věřím, že zvítězí pragmatický přístup," uvedl místostarosta.

Město dříve plánovalo, že o demolici rozhodne referendum. Zastupitelé ale jeho vypsání nepodpořili, kromě jiného kvůli vysokým nákladům na lidové hlasování, které by stálo zhruba půl milionu korun.
Autor: ČTK, 19.10.17 16:30
Návštěvnost: 683 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.