Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Děčín vypíše architektonickou soutěž na lávku pro cyklisty

Děčín - Děčín vypíše architektonickou soutěž na lávku pro cyklisty u železničního mostu, která propojí stezky na levém a pravém břehu Labe. Požadavkem radnice je vytvořit bezpečný přejezd, na jehož podobu budou obyvatelé pyšní. ČTK to dnes řekla primátorka Marie Blažková (ANO).

Lávka povede podél železničního mostu, který je jednou z dominant města. "Není jednoduché vymyslet ji tak, aby most nezakrývala a byla zároveň krásná i funkční, proto jsem se rozhodli pro soutěž," uvedla Blažková. Při rekonstrukci mostu se s lávkou počítalo, a stavbaři na konstrukci umístili patky, město ale nenašlo na investici potřebné peníze.

Soutěž potrvá zhruba tři čtvrtě roku, pak podle vítězného návrhu vznikne projekt. "Kvůli financování jsme oslovili Ústecký kraj a budeme hledat nějaké vhodné dotační tituly," řekla ČTK mluvčí radnice Markéta Lakomá.

V současnosti je průjezd Děčínem pro cyklisty velmi obtížný. "Musí jet po velmi frekventované ulici, navíc se staví Vilsnická spojka, takže cesta na kole je nebezpečná a řada lidí si ji rozmyslí," uvedla Lakomá.

Počet cyklistů, kteří projedou Děčínem, každý rok roste. V místním informačním centru se už zastavili cyklisté z Austrálie, Koreje, Nového Zélandu a dalších zemí. Jet lze po cyklostezce podél Labe, zamířit do Krušných hor nebo podél Ploučnice.
Autor: ČTK, 19.10.17 15:30
Návštěvnost: 505 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.