Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stav budovy karlovarské uměleckoprůmyslové školy zhodnotí posudekKarlovy Vary - Karlovarský kraj si nechá zpracovat odborný posudek stavu budovy Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech, které hrozí i demolice. Hotov má být do konce roku a podle jeho závěrů se kraj rozhodne, co s budovou s narušenou statikou udělá, řekl ČTK krajský radní Jaroslav Bradáč (SPO).


"Karlovarský kraj zadal poptávkové řízení na dodání odborné expertízy stavu staré budovy keramické školy, abychom vyhověli požadavkům památkářů a zjistili podrobný stav budovy. Ze tří nabídek byl vybrán Kloknerův ústav při ČVUT,"
uvedl Bradáč. Cena posudku má být 145.000 korun.

Podle Bradáče jsou stále ve hře tři varianty. Buď posudek ukáže, že je možné za rozumné peníze budovy opravit, nebo bude nutné budovu zdemolovat a na jejím místě postavit novou, nebo se celá škola přestěhuje na jiné místo.

Problémy ze statikou jsou způsobeny zřejmě použitím hlinitanového cementu v konstrukcích budovy, který za určitých okolností časem degraduje a rozpadá se. Stejný materiál byl použit například i na stavbu Baťova domu v Mariánských Lázních, který byl zdemolován v roce 2015. Ale je i v mnohých dalších budovách postavených ve 20. a 30. letech minulého století.

V objektu z roku 1920 měla škola například nově vybavenou laboratoř, ale také osm nájemních bytů, které jejich obyvatelé po upozornění statika museli prakticky ze dne na den opustit. Průmyslová škola nyní využívá jen novou část školního komplexu.
Autor: ČTK, 19.10.17 14:45
Návštěvnost: 723 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.