Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Praha 3 připravuje úpravy náměstí Jiřího z Poděbrad

Praha - Městská část Praha 3 připravuje úpravy náměstí Jiřího z Poděbrad. Projekt z roku 2002, který vyhrál v architektonické soutěži, byl aktualizován podle současných požadavků. ČTK o tom informovala starostka městské části Vladislava Hujová (TOP 09). Letos na jaře Praha 3 získala územní rozhodnutí a nyní plánuje požádat o stavební povolení.

Podle propočtu nákladů z roku 2015 by cena úprav měla být zhruba 73 milionů korun bez DPH. Částka nezahrnuje náklady na stavbu nových přístřešků a eskalátorů do vestibulu metra a dopravní úpravy Vinohradské ulice. "Městská část Praha 3 si sama nemůže ze svého rozpočtu dovolit financovat tak náročnou rekonstrukci tohoto celoměstsky významného prostoru, kterým je náměstí Jiřího z Poděbrad," uvedla Hujová.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) jí prý přislíbila, že do návrhu rozpočtu hlavního města na příští rok bude prosazovat částku 80 milionů korun. V lednu 2014 už minulá vedení metropole a městské části uzavřela memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře projektu.

Architektonický návrh počítá s osázením náměstí vzrostlými lipami a platany a s vydlážděním plochy před kostelem. Bude sloužit pro společenské akce nebo třeba farmářské a jiné trhy. Minulé vedení radnice chtělo s rekonstrukcí největšího žižkovského náměstí, jehož dominantou je kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, začít už v roce 2015.

V minulosti se v souvislosti s úpravami mluvilo o vybudování obrovského podzemního parkoviště pro 450 aut za 750 milionů korun. Od záměru ale radnice už dřív ustoupila.
Autor: ČTK, 17.10.17 19:00
Návštěvnost: 680 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.