Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Karlovarský kraj prověří technický stav Císařských lázníKarlovy Vary - Karlovarský kraj nechá prověřit technický stav Císařských lázní v Karlových Varech před plánovanou rekonstrukcí. Zároveň jedná o budoucím využití národní kulturní památky. Snahy o vestavění koncertního sálu pro symfoniky památkáři odmítají, řekla dnes novinářům hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

"Technické posouzení je důležité, abychom zjistili, jaký je vůbec technický stav objektu. To posouzení se nedělalo už několik let. Mezitím se dělaly opravy střechy z programu záchrany architektonického dědictví. Přesto je dobré, abychom zjistili, jestli tam není nějaký problém, na který bychom mohli narazit," uvedla Vildumetzová.

Posouzení stavu honosné, ale velmi zanedbané budovy z konce 19. století by mělo stát do 200.000 korun a mělo by být hotové do konce roku.

Podle hejtmanky zatím z jednání s památkáři vzešel jasný požadavek na zachování obvodových zdí v původním stavu, což by záměr na vestavbu koncertního sálu narušil. Památkáři podle ní také upřednostňují, aby budova i v budoucnu sloužila alespoň zčásti lázeňským účelům.

Právě nalezení vhodného využití je pro kraj, který je vlastníkem budovy, zásadní otázkou. Zároveň se snaží zvýšit slíbený příspěvek od státu. Ten je zatím 100 milionů korun, ale kraj by jej chtěl zvednout na 250 milionů korun. V návrhu státního rozpočtu taková částka zatím není, ale podle Vildumetzové je možné ji doplnit ještě při schvalování sněmovnou, už v novém složení.

Stále platí dohoda, že na rekonstrukci dá kraj 200 milionů a město Karlovy Vary 100 milionů korun.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 17.10.17 14:20
Návštěvnost: 695 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.