Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum začalo rekonstruovat kotelnu v Maměnce na PustevnáchRožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zahájilo rekonstrukci kotelny v objektu Maměnka na Pustevnách v Beskydech. ČTK to dnes sdělila mluvčí muzea Pavlína Polášková. Maměnku navrhl stejně jako sousední Libušín, jenž před třemi lety vyhořel, slovenský architekt Dušan Jurkovič ve stylu takzvané lidové secese. Oba objekty byly otevřeny v roce 1899, Libušín sloužil v posledních letech jako restaurace, Maměnka je hotel.


Cílem projektu je stabilizovat kotelnu, která je částečně zapuštěná do svahu. Odstraní se také vlhkost. "Rekonstrukce spočívá ve výměně stávající technologie kotelny, která je na hranici životnosti, byla realizována v roce 2001 a již neodpovídá současným technickým požadavkům," uvedl ředitel muzea Jindřich Ondruš. Rekonstrukce by měla být hotová v listopadu, práce si vyžádají 1,5 milionu korun.

Jurkovičovy stavby patří k symbolům Pusteven. Muzeum coby jejich správce ihned po požáru Libušína rozhodlo o jeho vědecké rekonstrukci a nový Libušín se začal letos stavět. Použity budou stovky nových trámů, asi 20 procent objektu budou tvořit trámy původního Libušína, které se podařilo zachránit a které byly použitelné. Nový Libušín by měl začít sloužit na podzim 2019. Obnova by měla celkově vyjít na 100 milionů korun.
Autor: ČTK, 13.10.17 18:50
Návštěvnost: 706 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.