Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zedníci opravují části fasády zámku v centru Zlína

Zlín - Zedníci opravují části západní a východní fasády zlínského zámku. Místy nevzhledná fasáda a římsy s prasklinami a chybějící omítkou tak dostávají lepší podobu, alespoň v těch nejhorších místech, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

Na celkovou rekonstrukci objekt čeká. Radnice by na to chtěla využít dotace. "Čekáme na vypsání případného vhodného dotačního titulu z Evropské unie," uvedl Dvořák. Město coby majitel objektu každoročně opravuje alespoň nejproblematičtější místa.

Nyní se počítá především s vysprávkou zimní zahrady, kudy se vchází do kavárny. "Také s pracemi v podloubí, kde se nachází vstup do nádvoří zlínského zámku," uvedl vedoucí odboru vnitřní správy magistrátu Jiří Jelínek. Opravy budou stát asi půl milionu korun.

Zámek je nejstarší dochovanou stavbou ve Zlíně, ve středověku na jeho místě stála malá gotická tvrz. Před čtyřmi lety se ze zámku vystěhovala krajská galerie a Muzeum jihovýchodní Moravy, přesídlily do nového Baťova institutu v areálu bývalých baťovských závodů. Památka byla poté zavřená, radnice hledala její využití. Pronajala ji obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která navrhla studii revitalizace zámku, vytvořil ji architekt Pavel Míček. Radnice ji však odmítla, nesouhlasili s ní ani památkáři.

Společnost Zlínský zámek pořádá v objektu řadu akcí, využívají jej i pořadatelé dalších událostí. Zámek je například jedním z míst, kde se konají doprovodné akce zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. V objektu je také umístěná interaktivní výstava Orbis Pictus Play Zlín se zvukovými, světelnými i pohybovými instalacemi podle konceptu zlínského rodáka Petra Nikla. V zámku funguje i Galerie Václava Chada, lidem je k dispozici kavárna.
Autor: ČTK, 11.10.17 16:50
Návštěvnost: 569 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.