Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Chomutově začaly práce na demolici hotelu u Kamencového jezeraChomutov - V Chomutově začaly práce na demolici hotelu u Kamencového jezera. Objekt vybraná firma vyklízí a pak ho teprve zbourá. Hotovo má být v lednu. ČTK to dnes řekl Petr Budský, předseda představenstva společnosti Mapeco Most, která získala od radnice zakázku. Většinu nákladů zaplatí Chomutov z dotace ministerstva pro místní rozvoj.


Hotel U Jezera sloužil jako ubytovna pro dělníky a později jako hotel nižší kategorie. Od ukončení provozu chátral a město pro objekt ze 70. let minulého století nemělo využití. Hotel přiléhá k oblíbenému rekreačnímu areálu Kamencového jezera a nedaleko je jeden ze vstupů do Podkrušnohorského zooparku. V sezoně kolem něj procházely stovky lidí denně.

Třípodlažní červenou budovu a nízkou bílou budovu pracovníci vybrané firmy nejprve vyklidí a posléze zbourají. Demolice musí být prováděna šetrně, protože nízká budova přiléhá ke kotelně, která musí být zachována, teplem zásobuje další stavbu, která není součástí demolice.

Cena s DPH je podle smlouvy o dílo 3,6 milionu korun. Předpokládaná hodnota zakázky byla 12,6 milionu korun. Všechny práce by měla firma stihnout za 17 týdnů od jejich zahájení, tedy do ledna 2018.

Co vznikne na místě hotelu a jak bude vypadat okolí jezera, by měli navrhnout architekti. Radnice připravuje vyhlášení architektonické soutěže, jejímž předmětem má být řešení ploch v rekreačním areálu.
Autor: ČTK, 09.10.17 14:00
Návštěvnost: 615 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.