Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Singapuru postavili největší mateřskou školku na světě

Praha/Singapur - Architektonické studio Bogle Architects, které sídlí v Praze, Londýně a Hongkongu, navrhlo největší školku na světě. Dvě školky z portfolia Cognita Asia, The Stamford-American International a Australian International School, našly zázemí právě v singapurské "Early Learning Village", která pokrývá 50 000 metrů čtverečních a otevřela své brány minulý měsíc.

Školku mohou navštěvovat děti ve věku od 18 měsíců do 6 let. Funguje na principech vzdělávací filosofie Lorise Malaguzziho s názvem Reggia Emilia. Ten staví do popředí zkoumání, představivost, působení komunity a další stimuly důležité pro tělesný a duševní rozvoj malých dětí. Stavebním kamenem systému je ale především prostředí, v němž děti pobývají a rozvíjejí se, což představovalo pro Bogle Architects atraktivní výzvu.

"Stáli jsme před úkolem převést nápady pana Malaguzziho do trojrozměrné podoby ve velkém měřítku," uvedla Viktorie Součková. "Jako každá škola musí i Early Learning Village efektivně, ale přitom nenásilně, splňovat logistické požadavky pro zajišťování pokrmů, zásobování, pro šatny, prostory učitelů, dodávky, skladování a tak dále. Ale ještě důležitější je její designové řešení tak, aby stimulovala prvotní zkušenosti dětí s tvary, velikostmi, interakcemi, barvami a slunečním světlem," shrnula.

Early Learning Village zahrnuje skupinové prostory (učebny) rozmístěné kolem centrálního náměstí s řadou outdoorových herních zón a s plaveckým bazénem, vše s ochrannou vrstvou proti UV záření. Školky potěšily "chytré detaily", na které architekti při projektování mysleli, například dveře dětských velikostí, pracovní lavičky s otisky stop pro děti různých výšek a značení na úrovni dětských očí a na podlahách.

Každá z herních zón nese jiný motiv, například Village Green (Náves), Forest Deck (Lesní stezka), Shipyard (Loděnice), Discovery Cove (Zátoka objevů) nebo Sky Park (Nebeský park). Učební plán navržený podle zásad systému Reggia Emilia zahrnuje vše od jazyků po hudbu. Učitelé jsou vyškoleni, aby koučovali, povzbuzovali a vedli své malé studenty tak, aby se pro ně chození do školy stalo dobrodružstvím i potěšením v jednom.
Zdroj: Bogle Architects
Vložil: Tisková zpráva, 10.10.17 11:30
Návštěvnost: 1340 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.