Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Festival 4+4 dny v pohybu poprvé zpřístupní veřejnosti jedno patro Kasáren Karlín a zve na procházky po okolí i diskuse o architektuře

Praha, 27. září - 22. ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu nabídne od 6. do 14. října na mnoha místech Prahy rozsáhlý program mnoha žánrů: od aktuálních a provokativních divadelních, tanečních a multimediálních představení tvůrců nejen z Evropy, ale i z Angoly, Alžíru, Maroka, Ukrajiny, USA, Kanady či Pobřeží slonoviny, přes průřezovou výstavu toho nejzajímavějšího ze současného výtvarného umění, debaty na aktuální témata z umění, architektury a urbanismu, přes komentované procházky po Karlíně až po premiéry site-specific divadelních představení předních českých souborů - například divadla VOSTO5, Masopust, VerTeDance, nebo Spitfire Company. Festival jako první zpřístupní veřejnosti jedno patro Kasáren Karlín, které se stanou letošním festivalovým centrem. Program budou dále hostit Divadlo Archa, Ponec, Alfred ve dvoře a Studio ALTA. Letošní festival 4+4 dny v pohybu proběhne díky spolupráci s kulturním centrem Kasárna Karlín, Ministerstvem spravedlnosti ČR a Městskou částí Praha 8. Více informací na www.ctyridny.cz.

Kasárna Karlín - Místa činu: festivalové centrum, výstava současného umění, filmy, diskuse, bar...

“Dostali jsme příležitost slavnostně otevřít veřejnosti část hlavní budovy karlínských kasáren. Rádi jsme u zpřístupňování historických objektů Pražanům. V tomto případě se jedná o kulturní památku z doby rakousko-uherské monarchie,” uvádí dramaturgyně projektu Místa činu Denisa Václavová. Hlavním lákadlem se zde stane rozsáhlá výstava současného umění letos nazvaná AMIWHATIAMTHINKINGABOUT? Kurátoři Tomáš Svoboda a Ondřej Chrobák vybrali aktuální velkoformátové objekty, malby a instalace celkem 30 autorů. Návštěvníci si ji budou prohlížet ze stezky dlouhé 384 metrůvytvořené z kovové lešenářské konstrukce, která bude citlivě zasazena do neoklasicistních kasáren a při maximálním stoupání 5 – 65 % se příchozí dostanou až do 8 metrové výšky.
Program zde doplní kromě divadelních site-specific projektů, diskusí a přednášek (viz níže) také projekce snímků amerického filmového undergroundu (Kino Transgrese), video performance Cristiny Maldonado a studentů DAMU, nebo výtvarné dílny a interaktivní instalace pro děti, které připravila platforma Máš umělecké střevo? Nebude také chybět kavárna a bar s večerními DJs.

Procházky: Radovan Lipus, Dorota Kluská, Kateřina Racková, Pavel Karous nebo Ondřej Cihlář

Kasárna Karlín se také stanou východiskem řady procházek po bližším i vzdálenějším okolí: například s Radovanem Lipusem O šumném Karlínu, Negrelliho viaduktu a karlínském náměstí, s iniciativou Prázdné domy po Invalidovně, Mazutce a ohrožených industriálních stavbách, s Ondřejem Cihlářem na téma Chalupaření v kasárnách, s Dorotou Kluskou Vnitroblokem a budovou karlínských kasáren, s Galerií Viper po karlínských vnitroblocích, s Kateřinou Rackovou po industriálním Karlíně, a s Pavlem Karousem na téma Vetřelci a volavky v Karlíně.

Diskuse: prázdné domy, soukromé galerie, krása v umění, Adam Gebrian a známí výtvarníci...

Kasárna Karlín se také stanou centrem přednášek a diskusí na aktuální témata spojená s výtvarným umění, architekturou a urbanismem. Například proběhne debata o soukromých galeriích (galeristka Katharine Kastner, umělci Krištof Kintera, Jiří Kovanda, kurátor David Korecký, architekti Eva Ceska a Jiří Vendl a novinář Jan Skřivánek), diskuse o prázdných domech a jejich možném využití nebo debata o pojmu “krásy” v umění za účasti umělců, kurátorů i teoretiků. Na festivalu také proběhne zhodnocení přehlídky současného umění Documenta a na závěr velmi osobní debata Adama Gebriana s Kateřinou Šedou, Krištofem Kinterou a Petrem Babákem nazvaná Jsem tím, kým bych chtěl být?

Kompletní program najdou zájemci nawww.ctyridny.cz.Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.cz a na pokladnách jednotlivých divadel.

Festival podpořili:
Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Praha, Státní fond kultury ČR, Ministerstvo spravedlnosti ČR, Kasárna Karlín, Městská část Praha 8, IN SITU, Vlámské zastoupení v České republice, Francouzský institut v Praze
Hlavní mediální partner: Radio 1
Mediální partneři: Český rozhlas Vltava, radio Wave

------------------------------------------------
Více informací, fotografie apod.:
Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ
tel.: +420 604 868 914
e-mail: jiri.sedlak@artsmarketing.cz
Autor: Zuzana Lebedová, 09.10.17 10:55
Návštěvnost: 394 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.