Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Úprava interiéru třeboňského divadla snížila počet místTřeboň - Po dvou měsících skončila rekonstrukce divadla J. K. Tyla v Třeboni na Jindřichohradecku. Úprava, která se týkala interiéru objektu, snížila kapacitu hlediště z 304 na 271 míst. Změna však přinese větší komfort pro diváky, řekli dnes novinářům zástupci vedení Třeboně. Rekonstrukce divadla stála více než pět milionů korun a město je hradilo ze svého rozpočtu.


"Divadlu se říká malá Zlatá kaplička. Což je dáno podobou interiéru s pražským národním divadlem," uvedla mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová.

Podlahy divadla nyní pokrývají místo lina zátěžové koberce. Rekonstrukce se dále týkala například úpravy dělicí příčky orchestřiště, která se nově dá odmontovat. Díky tomu lze zvětšit prostor hlediště. Součástí projektu byly rovněž restaurátorské práce v rozsahu první etapy. Další odkrývání vrstev nátěrů dřevěných konstrukcí bude ještě pokračovat.

Podle starostky Terezie Jenisové (KDU-ČSL) památkáři chtěli, aby se objekt postupně vrátil do podoby z poloviny 19. století. "Do rekonstrukce jsme se ale pustili hlavně kvůli tomu, že jsme chtěli zkulturnit prostor pro diváky. Lidé seděli na koženkových kinosedačkách, což nebylo příliš příjemné," uvedla. Snížení počtu míst v hledišti nevidí jako zásadní změnu. "Do budoucna se budeme snažit posunout rekonstrukci ještě dál, dokončit některé další záměry. Ale jde o projekt, který potrvá několik let a pokusíme se na úpravy získat dotace z ministerstva kultury," řekla.

Třeboňské divadlo J. K. Tyla je empírovým divadlem s jednou z nejstarších dochovaných opon v Česku. V budově se konají nejen divadelní představení, ale často také koncerty a podobné akce. Třeboň má dlouhodobou divadelní historii. Podle dochovaných archivních zpráv se zde konala představení od poloviny 16. století. Tehdejší produkci zajišťovali především mniši augustiánského kláštera, kteří se zaměřovali na hry s biblickými náměty.
Zdroj: Marek Bílek
Vložil: ČTK, 05.10.17 10:50
Návštěvnost: 489 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.