Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno nesmí nakládat s pozemky Jaselských kasáren, rozhodl soud

Brno - Předběžné opatření, kterým soud zakázal Brnu nakládat s pozemky Jaselských kasáren, platí a je pravomocné, rozhodl Krajský soud v Brně. Soud tak dal za pravdu firmě Kliminvest, která získala pozemky smlouvou v roce 2007 a měla zajistit přestavbu areálu na byty, obchody a kanceláře. Přestavbu však nezahájila ve smluvním termínu, pouze zbourala staré objekty, proto jí město v roce 2009 smlouvu vypovědělo. O rozhodnutí soudu dnes firma informovala v tiskové zprávě.

Soud zatím rozhodl definitivně jen o předběžném opatření. O platnosti či neplatnosti výpovědi se bude dále rozhodovat. Město tak nemůže s pozemky nakládat a je tedy zřejmé, že jakákoli výstavba mezi ulicemi Štefánikova a Střední se znovu oddaluje. Město se neúspěšně snažilo dohodnout s firmou mimosoudně. Vyjádření města ČTK zjišťuje.

Kliminvest město také žaluje o náhradu škody 360 milionů korun, s penále dosahuje 480 milionů a každý rok se má penále zvyšovat o 40 milionů.

Město už v minulých měsících chystalo dílčí změnu územního plánu, aby bylo možné postavit více bytů místo původně plánovaného většího množství obchodů a kanceláří.

V bývalých Jaselských kasárnách se natáčel seriál Četnické humoresky. Od demolice budov areál zarostl náletovými dřevinami a zůstává neudržovaný.
Autor: ČTK, 03.10.17 13:30
Návštěvnost: 589 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.