Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Špička světové architektury Bob Allies v Praze

„Stavba ve městech a výstavba měst“ – na toto téma bude během své návštěvy Česka mluvit jeden ze zakladatelů renomovaného londýnského studia Allies and Morrison. Bob Allies spolu s ředitelem Design Musea v Londýně Deyanem Sudjicem přijali pozvání Bakala Foundation a Nadačního fondu Kaplicky Centre, aby vybrali nejlepší práci architektonické soutěže Kaplicky Internship 2017. Autor vítězné práce bude vyhlášen po přednášce a získá tříměsíční stáž ve studiu Allies and Morrison. Návštěvníci přednášky, která se uskuteční 5. října 2017 od 18 hod. v Centru současného umění DOX, se tak mohou těšit nejen na pohled významných představitelů světové architektury na současný urbanismus, ale i na samotné vyhlášení výsledků soutěže.Allies and Morrison se za 33 let svého působení etablovali jako jedno z nejvýraznějších architektonických studií na světě. Jeden ze zakladatelů studia ve své přednášce představí některé z více než dvou stovek architektonických a urbanistických projektů, které studio doposud realizovalo ve větší míře ve Velké Británii a na Středním východě. Mezi významné projekty Allies and Morrison patří např. urbanistický plán komplexu pro letní olympijské hry 2012 v Londýně nebo přestavba rozsáhlé londýnské čtvrti King’s Cross. Studio se podílelo také na rekonstrukci exteriéru budovy Design Musea, v níž instituce nově funguje od listopadu 2016.

O roli architektury ve městě bude Bob Allies po své přednášce diskutovat s dalším významným hostem, ředitelem zmíněného Design Musea v Londýně Deyanem Sudjicem. Oba byli pozváni do Prahy jako členi odborné poroty, která rozhodne o vítězi 3. ročníku architektonické soutěže Kaplicky Internship.

Kaplicky Internship je program, který poskytuje čerstvým absolventům architektonických oborů z českých vysokých škol možnost absolvovat tříměsíční hrazenou stáž v jednom z prestižních londýnských studií. Mohou si tak vyzkoušet práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů.

Vítězem prvního ročníku (2015) byl Ondřej Michálek, který strávil tři měsíce v londýnském studiu Eva Jiricna Architects. O rok později v soutěži zvítězila Petra Ross, která v létě 2017 absolvovala tříměsíční stáž u Zaha Hadid Architects.

Program je organizován Bakala Foundation ve spolupráci s londýnským Design Museem. Partnerem projektu je Nadační fond Kaplicky Centre.

Manželé Bakalovi jsou dlouholetými podporovateli Centra současného umění DOX a od roku 2014 také Design Musea v Londýně. To před 28 lety založil britský designér Sir Terence Conran s cílem podpořit mladé talentované designéry. V listopadu 2016 se Design Museum přesunulo do nově rekonstruované unikátní budovy bývalého Institutu Commonwealthu v Kensingtonu v západním Londýně.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Zuzana Masná, +420 775 442 362, masna@bakalafoundation.org
http://www.bakalafoundation.org/en/vzdelani/kaplicky-internship/
Autor: Tisková zpráva, 27.09.17 08:20
Návštěvnost: 596 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.