Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Strakova akademie projde rekonstrukcí za 295 milionů korun

Praha - Strakova akademie, v níž sídlí Úřad vlády ČR, projde v nadcházejících dvou a půl letech rekonstrukcí. Opraveny budou její fasády a střecha, stejně jako plot kolem celého areálu. Náklady na rekonstrukci jsou 294,5 milionu korun, práce začínají tento měsíc, uvedl dnes v tiskové zprávě Úřad vlády ČR.

Smlouvu o rekonstrukci Strakovy akademie uzavřel úřad na základě otevřeného výběrového řízení s konsorciem firem Hochtief a Geosan na konci srpna. Podle smluvní dokumentace se v rámci rekonstrukce budou opravovat omítky, nátěrové vrstvy, štukové, kamenné a kovové klempířské prvky i břidlicová střecha. Součástí rekonstrukce plotu areálu budou opravy omítek, kamenných prvků a vstupní brány.

Rekonstrukce se uskuteční za plného provozu Úřadu vlády ČR. Konsorcium má na dokončení prací 30 měsíců.

Strakova akademie byla vybudována na konci 19. století jako studentská kolej. K vládním účelům slouží od roku 1945, sídlem české vlády je od roku 1993. Zatím poslední velkou stavební úpravou budovy bylo překrytí vnitřního atria skleněnou střechou a přeměna prostoru v nový tiskový sál. Tato přestavba se uskutečnila v roce 2008.
Autor: ČTK, 26.09.17 12:55
Návštěvnost: 652 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.