Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obnovu kostela v Gutech lze podpořit i nákupem známky a nálepky

Třinec - Nákupem speciální turistické známky a turistické nálepky mohou lidé podpořit obnovu vyhořelého dřevěného kostela Božího těla v Třinci-Gutech na Frýdecko-Místecku. Oba sbírkové předměty si zájemci mohou koupit v infocentru v prostorách třinecké knihovny a v Gorolském informačním centru v Mostech u Jablunkova, řekla dnes ČTK Regina Szpyrcová z Knihovny Třinec. Na účtu sbírky, kterou na obnovu kostelíka zřídilo město Třinec, je už 2,3 milionu korun.

Na známce i nálepce je vyobrazen motiv zničeného kostela z 16. století i jeho původní podoba, už před požárem měl kostel vlastní turistickou známku a nálepku. "Výroba je financována ze soukromých zdrojů a celý výtěžek z prodeje známky a nálepky poputuje na obnovu požárem zničeného dřevěného kostelíku v Třinci - Gutech," uvedla Szpyrcová. Dodala, že člověk, který financoval výrobu známek i nálepek, chtěl zůstat v anonymitě. Dřevěných známek bylo podle ní vyrobeno 500, nálepek 300 a v případě zájmu o tuto speciální edici bude podle Szpyrcové možné jejich počet zvýšit.

"Cena známky je stanovena na 100 korun a nálepky na 50 korun. Známka bude cenným sběratelským kouskem, neboť je svým posláním zcela unikátní. Je totiž první v řadě série turistických známek sbírkových, jejichž výtěžek z prodeje bude výhradně určen na dobročinné účely,"
uvedla Szpyrcová.

Obvyklá doporučená prodejní cena turistické známky v České republice je 35 korun, u turistické nálepky je to 12 korun. Dřevěný kostel v Gutech vyhořel počátkem srpna. Policie krátce nato zadržela tři mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka. Podle ní stavbu zapálili úmyslně. Minimálně jeden v tom chtěl pokračovat a měl už vybraný další objekt. Náklady na stavbu nového kostela by měla pokrýt pojistka, která by měla zaplatit i část interiérů. Zbytek bude biskupství platit z veřejné sbírky. Na stavbu přispívají věřící a dárci. Na účtu, který zřídilo město, se už sešlo 2,330 milionu korun. Nový kostelík by měl být postavený na jaře 2019.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 19.09.17 07:50
Návštěvnost: 632 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.