Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové využití průmyslových staveb - výstava v Trojském pivovaru

V dosud nepřístupných prostorách bývalých pivovarských humen Trojského pivovaru bude o víkendech, 9.9.-10.9. a 16.9.-17.9. 2017, otevřena výstava studentských prací ze stavební fakulty ČVUT v Praze. Veřejnost se zde seznámí, v současné době s velice aktuálním tématem, nového využití nejen průmyslových staveb. Téma, které rezonuje ve většině médií. Bohužel často ve znění, že se něco bourá a nenávratně tím mizí naše historie a průmyslové dědictví.

Výstava je ukázkou toho, že se tyto stavby dají nejen zachránit, ale i najít jim velice zajímavou a veřejnosti prospěšnou náplň s jedinečnou atmosférou.

“Studentské práce jsou určité idee a vize a mnohdy se mohou zdát až naivní. Proto je expozice doplněna fotografiemi realizovaných proměn a mají být příkladem, že se takové podobné proměny opravdu dají uskutečnit.” Dodávají iniciátoři celé výstavy z platformy Industry Punk, jež ve spolupráci s Art Food ZOOnou mohli celou výstavu uskutečnit.

Skupina Industry Punk dvou architektů z ČVUT mapuje a dokumentuje nové využití nejen průmyslových staveb. Pomocí sociálních sítí, jo jsou facebook a instagram, uveřejňuje fotografie a sdílí aktuality týkající se této problematiky. “Veřejnosti se snažíme předat touto cestou hlavně jiný pohled na takové stavby či místa a ukázat, že tyto stavby mají svou hodnotu a mohou být využita jinak než bezdomovecké doupě nebo sklad pneumatik. Dále vytváříme mapu konverzí a punkových využití objektů, kterou postupně doplňujeme podle toho, jak rychle dokážeme místa objevovat.”

Výstava je součástí Art Food ZOOny v trojském pivovaru (U trojského zámku 4/1, Praha 7 - Troja), která je každý víkend otevřena veřejnosti pořádající streed foodové tématické akce a je právě ukázkou nového využití pivovaru, jakožto veřejného prostoru pro setkávání, odpočinek a kulturu.

Více informací >
Zdroj: Ing.arch. Martin Štibor
Vložil: Tisková zpráva, 09.09.17 09:00
Návštěvnost: 520 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.