Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Moskva má nový park, stojí na místě obřího hotelu RossijaMoskva - V centru Moskvy byl dnes slavnostně otevřen nový park Zarjaďje, který stojí na místě kdysi největšího hotelu světa Rossija srovnaného se zemí v roce 2006. Desetihektarový park je prvním projektem svého druhu, který v historickém centru města vznikl za posledních 200 let.


Název Zarjaďje je odvozen od historického pojmenování lokality, která se ve středověku nacházela "za řadami" kupeckých krámků u Kremlu. Stavba terasovitého parku, který je dílem americké architektonické firmy Diller Scofidio + Renfo, přišla na 14 miliard rublů (5,3 miliardy korun) a trvala dva a půl roku. Park slavnostně otevřel prezident Vladimir Putin spolu s moskevským starostou Sergejem Sobjaninem.

Park se má podle moskevské radnice stát výkladní skříní města. Jeho součástí je několik honosných pavilonů, ledová jeskyně, zdravotní středisko a velké podzemní garáže. Zarjaďje má návštěvníkům připomenout přírodní zóny charakteristické pro Ruskou federaci - les mírného pásma, lužní či severský les a step. Zahradníci v parku vysázeli přes milion rostlin.

Hotel Rossija, který stál jen 200 metrů od Rudého náměstí, byl kdysi chloubou sovětských komunistů, než jeho část v roce 1977 pohltily plameny. Požár údajně zavinil opilý montér. Následky byly děsivé, protože projektanti použili v hojné míře vysoce hořlavé a toxické materiály. Zahynulo 42 hotelových hostů a hasičů.

O stavbě parku a jeho podobě bylo po dlouhých diskusích rozhodnuto v roce 2012. Očekává se, že roční návštěvnost se bude pohybovat kolem deseti milionů lidí. Zatím je otevřen jen oficiálním hostům, veřejnosti bude přístupný v pondělí.
Autor: ČTK, 09.09.17 16:25
Návštěvnost: 1758 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.