Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Sportovní areál na pardubickém sídlišti Dukla vyprojektují studený architekti

Pardubice - Pardubice začínají projektovat první etapu přestavby sportovního areálu na sídlišti Dukla. Za více než deset milionů korun bez DPH připraví vybraná architektonická kancelář podklady pro stavbu atletické haly, která by měla stát stovky milionů korun. V roce 2021 by již mohla sloužit sportovcům. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

"Pokud vše půjde podle harmonogramu a v roce 2020 by se začal soutěžit dodavatel, hala by mohla být o rok později dokončena," uvedl náměstek primátora.

Mezinárodní porota vybrala na konci minulého roku z 21 architektonických návrhů dva nejlepší. Původně v soutěži zvítězil francouzsko-český návrh. Dokumenty ale nakonec zpracuje slovenská kancelář s názvem studený architekti, která nabídla nižší cenu než její konkurent.

"Ze zákona o veřejných zakázkách se dva týmy utkaly v soutěži o zakázku na kompletní projekční práce. Řešení slovenského týmu z pohledu rozmístění jednotlivých prvků, provozu, centrálního vstupu je prakticky téměř stejné jako u vítěze soutěže," uvedl k tomu Rychtecký.

V areálu z 50. let chce město postavit atletickou halu s dvousetmetrovým oválem a kapacitou minimálně 500 míst. Později by měla vzniknout multifunkční sportovní hala pro více než 2500 diváků, gymnastická tělocvična, sály pro úpolové sporty, posilovna, vnitřní běžecký okruh. Nafukovací hala by měla být přestavěna na halu pro míčové sporty.

Slovenští architekti přizvali ke spolupráci české projekční kanceláře. Do 90 dnů dopracují studii, s níž uspěli v soutěži. Čeká je pravidelná konzultace se zástupci projekčního týmu města, což jsou odborníci i zástupci sportovních klubů, kteří budou sportoviště využívat. Do poloviny příštího roku musí zpracovat dokumentaci pro územní rozhodnutí.

"Myslím, že dojde k upřesnění uživatelských parametrů. Do konce roku dopracujeme návrh studie, projekční proces bude trvat rok a půl, výsledkem bude projekt atletického haly s centrální dvoranou, která vytváří zázemí pro budoucí rozvoj areálu," řekl ČTK architekt Ján Studený.

Náklady na první etapu nepřesáhnou 350 milionů korun. Celkové náklady město odhaduje na miliardu korun. Peníze na projekt již zastupitelé odsouhlasili. "U samotné výstavby první etapy předpokládáme financování jak z vlastních zdrojů, tak i cizích zdrojů. Chceme v návaznosti na memorandum s Českým atletickým svazem usilovat o státní dotaci a případně využijeme úvěr," řekl Rychtecký.
Autor: ČTK, 05.09.17 07:15
Návštěvnost: 888 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.