Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Budova královopolského nádraží půjde k zemi, nahradí ji nová

foto: www.brunn.cz
Brno - Královopolské nádraží v Brně se v letech 2020 a 2021 kompletně promění. Velkorysá výpravní budova z 50. let minulého století půjde z velké části k zemi a nahradí ji nový dvoupodlažní objekt. Výrazným stavebním zásahem bude také proražení podchodu až za nádraží k ulici Myslínova, do které se lidé nyní dostanou poměrně velkou zacházkou, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. SŽDC již dříve uvedla, že veškeré práce budou stát zhruba 1,8 miliardy korun.

Za úrovňovým vstupem od uzlu MHD budou i nadále pokladny a prostory pro čekání na vlak, toalety, menší komerční prostory a také úschovna zavazadel. S nadzemním podlažím v úrovni nástupiště prostory propojí eskalátory a výtahy. Bude zde čekárna a dětský koutek.

Změny čekají i podchody a vchody na nástupiště, dostanou novou střechu. Dosud není přístup bezbariérový, což se má změnit.

Díky přestavbě se také přesune technologické zázemí do nové budovy a současnou bude možné bez náhrady zbourat.

Podchod bude ústit až do ulice Myslínova, dosud je nutné do této ulice jít několik desítek metrů dlouhou obchůzkou. Průchod bude otevřený celodenně.

Součástí přestavby bude i oprava traťové koleje až do Kuřimi, druhá se opravovala loni. Díky tomu se zvýší rychlost o pět až 15 kilometrů za hodinu. Změní se také uspořádání kolejiště v Králově Poli, aby se zde mohly křižovat dlouhé vlaky. Během plánované stavby dostanou nové informační systémy pro cestující stanice či zastávky v České a v Brně-Řečkovicích, Králově Poli a Lesné.
Autor: ČTK, 04.09.17 14:35
Návštěvnost: 1025 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.