Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Severní křídlo zámku v Novém Městě na Moravě čeká rekonstrukceJihlava - Kraj Vysočina zamýšlí zrekonstruovat hospodářské budovy v severním křídle zámeckého areálu v Novém Městě na Moravě na Žďársku, kde sídlí Horácká galerie. Po opravě by měl být objekt využit jako depozitář škrdlovického skla a plastik. V příštím roce by měla vzniknout projektová dokumentace. Rekonstrukce v hodnotě 16 milionů korun by měla být dokončena v roce 2020. Krajští radní dnes rozhodli o zařazení opravy do zásobníku akcí.


Objekt, který je kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR, je v havarijním stavu. Opravou v minulosti prošla pouze venkovní fasáda včetně výměny oken, a to v roce 2009. "Mimo jiné je nezbytně nutná kompletní výměna zastřešení a inženýrských sítí," řekl novinářům hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Přízemní severní křídlo hospodářských objektů zámku v současné době slouží jako provizorní sklad, není vytápěno ani temperováno. Na několika místech byl zjištěn havarijní stav konstrukcí. V souvislosti s opravou v roce 2009 byly sbírkové předměty vystěhovány a vzhledem k nevyhovujícím podmínkám se už nevrátily. Od té doby galerie pro jejich uložení dočasně využívá část hlavní zámecké budovy.

Pokud se rekonstrukce severního křídla uskuteční, výrazně přispěje ke zlepšení celkového vzhledu galerie. V opravených prostorách vznikne depozitář pro uložení části sbírkového fondu - skla a plastik, dočasně umístěných v hlavním objektu zámeckého areálu. Do těchto uvolněných prostor se vrátí část sochařské expozice s výběrem z děl Karla Pokorného a Josefa Mařatky a bude obnoven návštěvnický okruh.
Autor: ČTK, 04.09.17 14:25
Návštěvnost: 649 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.