Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeňská zoo začne projektovat pavilon pro slony

Plzeň - V plzeňské zoo vznikne do čtyř let pavilon pro slony indické za 300 až 350 milionů korun. Expozice Sloni na Mži se připravuje deset let. Vyroste na 14 hektarech luk směrem na Radčice proti současnému areálu. Se stavbou by se mělo začít do dvou let, řekl ČTK ředitel městské zoo Jiří Trávníček.

"Počítáme s dotací Státního fondu životního prostředí," uvedl. Zásadní kroky už má podle Trávníčka zoo za sebou. Jsou vykoupeny pozemky, město změnilo územní plán a je hotová dokumentace k územnímu rozhodnutí.

Na projekt pro stavební povolení vyčlenilo město v letošním rozpočtu šest milionů korun. Odbor investic města už vyhlásil výběrové řízení, za měsíc vybere projektanta. "Projekt bude hotový do 1,5 roku, jde o neskutečně složitou stavbu," řekl Trávníček. Hned poté požádá zoologická zahrada o stavební povolení.

Podle náměstka primátora Petra Náhlíka (KDU-ČSL) vzniknou na 12 hektarech vlastní expozice. Sloni by měli mít 3,5 hektaru. Dále tam mají být orangutani, tapíři, ptáci a mnoho zvířat z orientální oblasti.

"Slony není problém sehnat zadarmo, protože se množí po Evropě - od Prahy přes Berlín a Ostravu, všude jsou slůňata. Ale sloninců je málo,"
uvedl Trávníček. Vybudovat areál není jednoduché. Musí se upravit terén, přivést inženýrské sítě, odvodnit a oplotit. V ČR jsou slonince v Praze s desetihlavým stádem, v Ústí nad Labem, Ostravě, Zlíně a Liberci.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 02.09.17 12:35
Návštěvnost: 953 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.