Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary chtějí dát 150 mill. do oprav budov pro vysokou školu

Karlovy Vary - Karlovy Vary chtějí investovat asi 150 milionů korun do opravy budov na nábřeží Jana Palacha, kde má sídlit vysoká škola. Většinu nákladů zřejmě pokryje státní dotace. Město nyní připravuje projekt rekonstrukce, řekl ČTK primátor města Petr Kulhánek (KOA). Radnice se letos dohodla s 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy na vzniku pobočky školy ve městě. Vyučovat by se zde měla fyzioterapie.

"My jsme uspěli s projektovým záměrem na výstavbu infrastruktury pro veřejné vysoké školství v rámci programu Restart na podporu strukturálně postižených regionů, kam patří i Karlovarský kraj. Tento objekt je tak způsobilý na čerpání částky na kompletní rekonstrukci. Hrubý odhad je asi 150 milionů korun," uvedl.

Město nyní proto připravuje projekt oprav komplexu tří budov. Jen ten bude stát asi 4,5 milionu. Samotná rekonstrukce má být provedena v příštím roce.

Univerzita Karlova nabízela možnost studia v Karlových Varech už letos. Ale protože dohoda vznikla až několik měsíců poté, kdy studenti podávali přihlášky ke studiu, reálná výuka přímo v lázeňském městě by měla začít až za rok.

Podle Kulhánka by rekonstrukce budov, kde má pobočka vysoké školy sídlit neměla zasahovat do samotné výuky. Komplex je totiž tak velký, že je možné výuku od stavebních prací oddělit.
Autor: ČTK, 02.09.17 12:35
Návštěvnost: 703 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.