Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Nymburk dokončil projektovou dokumentaci k rekonstrukci bazénu

Nymburk - Nymburk již odeslal projektovou dokumentaci k rekonstrukci městského bazénu za více než sto milionů korun příslušným orgánům a čeká na územní rozhodnutí. Oprava bazénu má být podle místostarosty Jana Rittera (Nymburští demokraté) z pohledu patnáctitisícového města "investicí století".

Návštěvníci by se mohli v novém bazénu vykoupat poprvé v roce 2020. Letos chce radnice dokončit veškeré potřebné dokumentace, aby se mohlo příští rok začít s rekonstrukcí.

Nymburk plánuje také stavbu nového parkoviště pro návštěvníky bazénu, jako vhodnou lokalitu vybralo plochu před policejní budovou. Podle mluvčího radnice Petra Černohouse vypíše město výběrové řízení na zpracovatele dokumentace.

Město v návrhu počítá s demolicí vstupního objektu a šaten a se stavbou nového, většího. Podle radnice je současný stav nevyhovující, a to především kvůli rozdělení šaten do dvou pater. V prvním patře nové budovy budou šatny, ve druhém wellness, které bude zároveň přístupné od bazénu.

Velkou změnou bude také přístavba nové haly s nepravidelnou soustavou bazénů. Největším bazénem v nové hale bude rekreační obdélníkový bazén s gejzírem a dvojicí chrličů. Střední část bude tvořit velký kruhový vířivý bazén s masážními lavicemi, poslední část pak dvojice obdélníkových bazénů pro děti. Jeden z bazénů pro děti bude mít skluzavku.

Město v plánech počítá i se stavbou největší atrakce bazénu - toboganem. Samotný tubus povede mimo budovu, dojezd a nástup bude v nové hale.

Ritter uvedl, že radnice chce bazén udělat dostatečně atraktivní, zároveň ale musí počítat s adekvátní výší vstupného, kterou jsou lidé ochotní zaplatit.

Nymburk schválil na letošní rok rozpočet ve výši zhruba 419 milionů korun. Na investice do oprav budov a veřejných prostranství půjde z letošního rozpočtu několik desítek milionů korun.
Autor: ČTK, 27.08.17 14:30
Návštěvnost: 867 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.