Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Brno vypsalo architektonickou soutěž na vnitroblok v tzv. Bronxu

Brno - Brněnský magistrát vypsal architektonickou soutěž na revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Francouzská, Bratislavská, Stará a Hvězdová. Objekty, které byly dříve využívané pro volnočasové aktivity a jako sklady, mají nahradit domy s byty určenými jako startovací pro mladé rodiny nebo pro seniory, vyplývá z Věstníku veřejných zakázek. Blok domů se má zároveň stát průchozím. Cílem je také vybudovat prostranství pro volnočasové aktivity, které zde chybí.

Vnitroblok je na území městské části Brno-střed a je součástí takzvaného brněnského Bronxu. Tato oblast uliční zástavby z přelomu 19. a 20. století prochází v posledním desetiletí rychlou stavební proměnou. Řadu starých domů město nebo soukromí investoři opravili, místo některých postavili domy nové. I nyní město počítá s demolicí některých budov. Postupně mají vzniknout tři domy s 85 byty. Primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL) dříve uvedl, že náklady se odhadují na 130 milionů korun.

O účast v soutěži mohou týmy architektů žádat do 4. září, 27. září se na místo půjdou podívat. Hodnotící porota poté 20. listopadu zasedne nad návrhy. Vítězný tým získá odměnu 300.000 korun, tři nejúspěšnější si tak odnesou 660.000 korun. V porotě zasednou architekti a zástupci města. Stavět by se mohlo začít příští rok.

Ve vnitrobloku vznikl před dvěma lety park Hvězdička, kde jsou dětská hřiště, hřiště na míčové sporty a nízkoprahové centrum.

Cena bytů v lokalitě postupně roste a jsou žádané, protože jsou pěšky dostupné z centra. Chybí zde však zeleň a další volnočasové vyžití.
Autor: ČTK, 10.08.17 15:50
Návštěvnost: 887 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.