Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na území bývalého odkaliště Tepláren Brno vznikne nový parkBrno - Na území bývalého odkaliště brněnských tepláren na Hádech má vzniknout v nejbližších letech nový park. Porota složená z krajinářů, urbanistů nebo architektů vybrala vítězný návrh z šesti autorských kolektivů složených ze studentů českých vysokých škol. Dnes zástupci města, teplárny a organizace Studentské Brno představili vítěze.


Primátor Petr Vokřál (ANO) uvedl, že první práce na novém parku by se měly uskutečnit v tomto roce. "Nepředstavujme si to tak, že tam najednou příští rok v létě bude nový park. Tvorba parku musí probíhat několik let tak, aby to mělo svoji hodnotu," doplnil náměstek primátora a předseda představenstva Tepláren Brno Petr Hladík (KDU-ČSL).

Zástupce Studentského Brna Michal Hořínek uvedl, že projekt jasně ukazuje, jak mohou aktivní studenti, akademici, zástupci města i firem spolupracovat na rozvoji města. "To, že jsme se reálně dali do společné práce na Parku Hády, dokazuje, že tato spolupráce velmi dobře funguje a má velký potenciál," uvedl

Vítězným týmem se stal kolektiv studentů z Fakulty architektury Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Vítězný tým obdrží odměnu 50.000 Kč. "Území nás zaujalo svým charakterem. Rozhodli jsme se tak vytvořit tři okruhy, přičemž každý z okruhů bude mít určitou funkci. Střední bude spíše klidový, okrajový okruh bude sportovní, potkávat se tam budou in-linisté, běžci i cyklisti, a střední okruh bude rekreační, kde lidé budou moci relaxovat," řekl jeden z výherců soutěže Peter Mezei. Podle něj zásahy do terénu nebudou nijak invazivní.

Záměr je ale pouze na počátku. "S výherci se domluvíme, aby oslovili zkušenější architekty, kteří by jim pomohli návrh dopracovat do výsledného konceptu. Sama porota chtěla jednotlivé soutěžní návrhy propojit, neboť viděla některé zajímavější věci i v jiných návrzích. Jde nám o to, aby se do vítězného konceptu vtělilo to nejlepší a aby se dopracoval do nějaké dokumentace pro povolovací územně stavební řízení a pro samotnou realizaci," uvedl Hladík.
Autor: ČTK, 02.08.17 21:05
Návštěvnost: 926 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.